reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

NobodyListen: 15YRS je první český DJ set ve Spatial Audio

NobodyListen: 15YRS je první český DJ set ve Spatial Audio
2024-04-08T13:55:04+02:00
• 8. 4. 2024

NobodyListen na oslavě 15 let tvorby, zdroj:tisková zpráva

Záznam show NobodyListen: 15YRS je první český DJ Mix v prostorovém formátu. Zároveň představuje i první Dolby Atmos záznam československé taneční hudby nejen na platformě Apple Music.

Jakub Strach, široce známý pod svým uměleckým jménem NobodyListen, oslavil 15 let své působnosti na hudebním poli velkolepou show v Křižíkově pavilonu. Navštívilo ji více než 3000 lidí a DJ set nyní umělec vydává ve formátu Spatial Audio s využitím technologie Dolby Atmos. Měl by tak nabídnout pohlcující zážitek a vysokou kvalitu mixu.

„Záznam je speciální v tom, že je to úplně první DJ Mix ve Spatial Audio na československé scéně. Na místě jsme měli rozvěšeno 12 mikrofonů, které snímaly celý prostor a výsledná nahrávka byla následně smíchána a zmasterována sound engineerem, který je expertem na Dolby Atmos. Díky tomu, že si člověk může pustit set v Dolby Atmos, získá oproti klasickému stereu pocit, jako by jej zvuk obklopoval ze všech stran a byl přímo na místě koncertu,“ říká NobodyListen.

NobodyListen: 15YRS (DJ Mix)_publikum

Na vystoupení dorazilo přes 3000 návštěvníků, zdroj: tisková zpráva

Dlouhodobý ambasador společnosti iSTYLE nepřekvapil, když se rozhodl vydat set exkluzivně na platformě Apple Music. Její předplatitelé si tak nyní mohou dopřát 3hodinový set sahající od elektroniky, přes rap, až po klubovou muziku. A to včetně speciálních remixů s hosty, mezi kterými nechyběla jména jako Yzomandias, Niktendo, PTK, či Annet X.

Společně tak obohatili sekci DJ Mixes služby Apple Music, kterou v minulosti budovaly hvězdy DJingu. Vzpomenout můžeme na takové legendy jako je Carl Cox, Skrillex, David Guetta, nebo například Diplo a deadmau5. Můžeme se tak těšit ze vstupu našich interpretů do vybrané společnosti žánru.

Pokud byste si chtěli set NobodyListen: 15YRS (DJ Mix) poslechnout, naleznete ho na přímo zde na Apple Music. Nezapomeňte ale, že pro plnohodnotný zážitek to bude chtít pořádné domácí kino, nebo alespoň sluchátka či soundbar, která simulaci prostorového zvuku umožňují. Jsme zvědaví, jestli se dočkáme časem i na platformách Tidal, Amazon Music HD a Deezer, které Dolby Atmos také podporují. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje.

Tak jako tak, jsme moc rádi, že i lokální hudebníci vstupují do sféry moderního audia a nezapomínají na důležitost technické kvality nahrávky. Nepředpokládáme totiž, že jedinou motivací je vyšší odměna společnosti Apple. Doufáme, že rukavici hozenou známým DJem brzy zvednou další tuzemští umělci.

Zdroj: Tisková zpráva

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim