reklama
PanzerGlass iPhone 15

Značka Fosi Audio přichází na náš trh

Značka Fosi Audio přichází na náš trh
2024-04-29T15:45:30+02:00
• 29. 4. 2024

Fosi Audio ZA3

Značka Fosi Audio se zrodila roku 2017 v srdci Shenzenu. Vyrostla z nadšení audiofilních vývojářů, kteří si pro její založení sehnali prostředky v rámci crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Slibovali tehdy především skvělý poměr ceny a výkonu, který přinese špičkový zvuk pro všechny. A jak se zdá ze zahraničních reakcí, svému slibu dostáli. Ostatně za nejdražší elektronkový zesilovač FY29 si žádají přibližně 12 000 Kč. Hlavním těžištěm značky jsou ale dostupnější digitální zesilovače, které se skvěle párují s regálovými a stojanovými reprosoustavami a navíc umožňují i uživatelské výměny interních součástek! Nechybí ani sluchátkové zesilovače, D/A převodníky a řada dalších komponent.

Společnost se crowdfundingového modelu drží dodnes a aktuálně tak na Kickstarteru můžete najít jejich kampaň pro zahájení výroby kompaktních monobloků Fosi Audio V3 Mono. Má ještě 31 dní do konce a přitom už získala přes 300 000 USD, ačkoli původním cílem bylo pouhých 6 389 USD.

Zájem budí zesilovač Fosi Audio ZA3

Fosi Audio ZA3 chlazeni 1600x900x

Značka Fosi Audio se často pyšní důkladným pasivním chlazením komponent, zdroj: fosiaudio.com

Kromě kvalitního projevu za dobrou cenu můžete od nové značky očekávat i povedený design. Alespoň tedy u novějších produktů. Kombinace černého kovového šasi s oranžovými prvky se podle nás skutečně podařila. Není tak divu, že se výhradní distributor značky rozhodl vykopnout právě zesilovačem ZA3, který za pouhých 4 190 Kč nabídne vyměnitelné operační zesilovače podřízené uznávanému čipu Texas Instruments TPA3255 a RCA i balancované XLR vstupy. Může přitom sloužit i jako stereo, nebo mono zesilovač a nechybí mu ani výstup pro Subwoofer.

Fosi Audio ZA3 mono 1600x1600x Fosi Audio ZA3 XLR 1600x1600x
Fosi Audio ZA3 se pyšní XLR vstupy i schopností monofonního provozu pro vyšší výkon, zdroj: fosiaudio.com

Zamrzí pouze fakt, že se nám v nabídce nepodařilo najít odpovídající zdroj signálu. DAC i gramofonní předzesilovače od Fosi mají typicky RCA výstup. To ale mohou s vhodným kabelem snadno vyřešit například komponenty iFi ZEN o kterých jsme psali nedávno.

Značka dorazí s různými komponenty

Mezi dalšími novinkami se můžeme těšit na následující dostupnější komponenty, mezi který mi nechybí ani kapesní D/A převodník se sluchátkovým zesilovačem, nebo dedikované subwooferové zesilovače. Nás ale zaujala zajímavost jménem Fosi Audio LC30, což je přepínač pro dvojici zesilovačů a dva páry reprosoustav. Uplatnění by totiž mohl najít nejen při testování zesilovačů a reprosoustav. Umíme si ho představit i jako jednoduché řešení problémů při rozhodování mezi domácím kinem a pořádným stereo systémem. S přepínačem totiž na přední stereo reprosoustavy bez problému připojíte jak AVR, tak stereo zesilovač, aniž by byste stereo degradovali kompromisy dostupných AV receiverů. A pak je tu ještě čistě estetické hledisko. Velké podsvícené VU metry si totiž umíme představit v řetězci i jen tak pro radost a za tu člověk občas zaplatí i víc než 4 299 Kč…

Fosi Audio LC30 1600x1200x

Přepínač Fosi Audio LC30 okouzlí velkými VU metry, zdroj: fosiaudio.com

Níže najdete seznam dalších očekávaných novinek i s předpokládanými cenami:

  • Fosi Audio M01-BT – 2 190,- Kč
  • Fosi Audio BT20A Pro-48V – 3 290,- Kč
  • Fosi Audio Q4 – 1 790,- Kč
  • Fosi Audio K5 PRO – 2 290,- Kč
  • Fosi Audio DS1 – 2 290,- Kč
  • Fosi Audio V3-48V – 2 990,- Kč
  • Fosi Audio Q5 – 2 099,- Kč
  • Fosi Audio SK01 – 2 290,- Kč
  • Fosi Audio DS2 – 1 790,- Kč
  • Fosi Audio M03 – 2 590,- Kč

Ceny jsou zatím orientační, ale i tak se jedná o dostupná zařízení, kterými značka Fosi Audio vzbudila náš zájem. Už se tak velice těšíme na první kusy a případnou možnost si je vyzkoušet. Pak budeme schopni říct, nakolik se přátelské ceny potkaly se zvukovými výkony.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

 

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim