reklama
PanzerGlass iPhone 15

Audio bizárky na High End Mnichov 2024

Audio bizárky na High End Mnichov 2024
2024-05-22T10:39:15+02:00
• 22. 5. 2024

Zdroj: Hifimanie

Audio bizárky jsme jako článek chvíli zvažovali. V průběhu minulého týdne jsme vám totiž přinesli řadu článků o zajímavých produktech, které jsme během veletrhu High End Mnichov 2024 spatřili i slyšeli. Řada výrobců ukázala produkty, které nejen skvěle hrají, ale také skvěle vypadají. Přeci jen, design hraje nemalou roli. A ne vždy na něj hledíte jen vy sami. Doma někdy musí zasednout rada starších a produkt po vzhledové stránce schválit, aby se dal ideálně implementovat ke všemu ostatnímu, co se v místnosti nachází. V tomhle článku se ale zaměříme na produkty, které už jsou v rámci vkusu přinejmenším diskutabilní.

Audio bizárky – když už nevíš co by…

Jeden z prvních článků z letošního veletrhu informoval o ESD Dragon. Ačkoliv opulentnost soustavy je do nebes volající, netroufáme si úplně kritizovat. Samozřejmě, zvolená hudební prezentace nebyla úplně nejvhodnější a my si málem odnesli tinitus, jako kdybychom navštívili koncert Rammstein. Čínská společnost to ale myslí smrtelně vážně a odpovídají tomu specifikace.

Našli se ovšem i takoví, kteří kreativitě dali naprostou volnost, až z toho vzniklo, co vzniklo. To si totiž tak prohlížíte nádherné reproduktory, precizní zpracování zesilovačů a vkusné prezentace gramofonů. Když tu na vás vykoukne… kolo a pneumatika. A vy přemýšlíte, co si vlastně myslet. O to horší zjištění je, když to u pneumatiky nekonečí. Italská společnost Ixoost, která sídlí ikonicky v Modeně, se totiž inspiruje na poli automobilů. Nebyla konec konců jediná, svůj Lamborghini gramofon na veletrhu ukázala i společnost Technics. Chtělo by se říct, že společnosti Ixoost něco chybělo. Ale ono spíše přebývalo.

Ixoost

Tak tedy začneme reproduktorem Pirelli P ZERO. Ten pořídíte v červené, žluté a bílé barvě. Podle slov výrobce jde opravdu o spolupráci s italskou společností Pirelli a reproduktor našel inspiraci u Formulí 1. Pneuamtiku můžete mít i opravdovou 1:1. Výkon má 100 wattů, zahraje v rozmezí 5 – 22 000 Hz a umí pouze BlueTooth 5.0 s aptX kodekem. Cena? Na vyžádání, jde přeci o luxusní produkt.

Audio Bizárky ixoost

Chtít doma hrající kolo Formule 1 bereme jako velmi specifickou potřebu; zdroj: Hifimanie

Ixoost nás ale nešetřil. Hned vedle se nacházela příď vozu AMG s logem Mercedes. Nebo kapota a maska. Můžeme tomu říkat jakkoliv, výrobce jej pojmenoval AMG Performance Luxury Audio. Údajně jde na přední části o pravé logo a dokonce je zde vzadu i pravý AMG výfuk. A co se audio kvalit týče? BlueTooth 4.5 s aptX, frekvence 60 – 22 000 Hz a výkon 2x 125 W. Ano a opět nic víc. Cena je samozřejmě na vyžádání.

Audio Bizárky

Na přední straně najdete originál Mercedes logo, vzadu originál AMG výfuky. Uvnitř zastaralý BT 4.5; zdroj: Hifimanie

V podobném duchu se nesl i reproduktor, který měl nejspíše evokovat pohled na zadní část Lamborghini vozu. My se ale rovnou posuneme k reproduktoru, který nese název Radial6. Ten má být totiž pomyslným designovým vrcholem výrobce. Posuďte sami. Inspiraci čerpá u letadel. Klapky, válce a vrtulové kužely. To vše můžeme spatřit v reproduktoru Radial6. Výkon? 2x 100 W + 1x 200 W a 1X aktivní 270W subwoofer. Frekvence 60 – 22 000 Hz, BlueTooth na pomyslném vrcholu klesá ještě níže. Je zde ve verzi 4.2. A držte si klobouky. Tahle mašina zvládne i 3,5mm jack.

ixoost

Nejvyšší z nejvyšších společnosti Smartwings již konečně ví, přes co poslouchat své oblíbené skladby; zdroj: Hifimanie

Metaxas and Sins

Už podle názvu jsme tušili, že u stánku Metaxas and Sins nás bude čakat něco zajímavého. Kostas Metaxas nás na dotaz, zda za vším stojí dostatek Metaxy, přesvědčil, že už ji delší dobu nepije. Pokud chce ale prodávat, tak dnes už nestačí pouze šokovat. Musí údajně k**** šokovat. Gramofon i zesilovače patřily ještě do kategorie divokého, pro některé ale snesitelného designu. Co tedy řadíme do kategorie Audio bizárky? Možnost při poslechu sluchátek kroutit bradavkami sluchátkovému zesilovači. Ten má kovou podobu lidské hlavy a torsa. A zde už snad nemáme ani sílu produkt více specifikovat, k tomu lépe poslouží odkaz na stránky výrobce. Prozradit ovšem můžeme, že jsme bradavkami kroutili.

Metaxas

Pokud jste na škole patřili mezi jedince, kteří rádi trápili své kamarády, máte možnost zavzpomínat i s poslechem hudby; zdroj: Hifimanie

Audio bizárky pobavily, někdy je ale méně více

Tím raději budeme náš výčet končit. High End Mnichov je naštěstí více specifický tím, že opravdu můžete zažít na vlastní oči i uši skvělé audio produkty. Můžete si pokecat se zajímavými a inspirativními lidmi a hlavně načerpat celou řadu vědomostí. I produkty, které u vás vyvolají minimálně pozvednuté obočí, zde ale najdeme. Každé zboží si svého kupce určitě najde. Ixoost potěší automobilové maniaky, kteří ocení opravdové hrající kusy vozů. Precizní CNC zpracování pana Metaxase také budilo dobrý dojem a určitě i lidé, kteří budou rádi kroutit bradavkami, na světě budou. My se však jdeme dále věnovat, řekněme, běžnějším produktům. Ale co je na poli Hi-Fi běžné, že?

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim