reklama
PanzerGlass iPhone 15

Beats Solo Buds a Beats Solo 4 jsou novinky z Apple dílny

Beats Solo Buds a Beats Solo 4 jsou novinky z Apple dílny
2024-05-16T13:39:22+02:00
• 2. 5. 2024

Zdroj: Apple

Apple představil nová sluchátka do uší i přes hlavu. Pokud jste čekali nové AirPods, zklameme vás. Jde o nová Beats Solo Buds a Beats Solo 4. Rozhodně nejde o kousky k zahození, navíc na poměry jablečné společnosti potěší cenou i bohatou podporou konkurečního OS Android.

Beats Solo Buds

Sluchátka Beats Solo Buds se chlubí ergonomickým designem a komfortní nošení by mělo být zajištěno čtyřmi variantami špuntů do uší v balení. Fanoušci aktivního potlačení se musí poohlédnout jinde. Solo Buds nabídnou pouze pasivní izolaci hluku, která ale dle výrobce zlepšuje kvalitu reprodukovaného zvuku. Zabudovaný mikrofon nabízí pokročilé algoritmy, takže hovory by měly být krystalicky čisté.

Beats Solo Buds a Beats solo 4 článek

Krabička je opravdu minimalistická, nicméně nenabídne dodatečnou baterii; zdroj: Apple

Solo Buds slibují výdrž až 18 hodin na jedno nabití v případě sluchátek samotných. Jde o nejdelší poslech na jedno nabití v případě Beats sluchátek. Co už je horším faktem, je to, že pouzdro sluchátek žádnou dodatečnou baterii nenabídne. Slouží pouze jako ochrana sluchátek. Na úkor toho je však poměrně titěrné. Po osmnácti hodinách hudby je třeba dobít sluchátka právě přes pouzdro skrze USB-C konektor. Po pěti minutách si může posluchač užívat poslechu až po dobu jedné hodiny.

Beats Solo 4

Beats Solo 4 jsou vybavena 40mm měniči speciálně vyladěnými pro poslech hudby. Měniče dle slov výrobce minimalizují artefakty a zkreslení. V případě poslechu s Apple zařízeními pak sluchátka nabídnou funkci Personalized Spatial Audio s dynamickým sledováním hlavy, což známe například z AirPods Pro 2. Vylepšené mikrofony pak slibují opět kvalitní hovory i snadnou interakci s hlasovým asistentem.

beats solo 4 colors 1600x900x

Beats Solo 4 potěší řadou zajímavých barev; zdroj: Apple

Sluchátka Beats Solo 4 podporují tři různé režimy připojení: bezdrátový přes Bluetooth, kabelový přes USB-C a kabelový přes 3,5mm audio konektor. Za zmínku stojí USB-C připojení. v tomto případě se dočkáme bezztrátového poslechu. Při bezdrátovém poslechu sluchátka vydrží na jedno nabití až 50 hodin a až 36 hodin hovorů. 10minutové nabíjení pak dodá sluchátkům šťávu na pět hodin poslechu. Ani v tomto případě se nedočkáme aktivního potlačení hluku. Sluchátka ovšem slibují solidní pasivní izolaci.

Nejen Apple funkce a nižší cena

V případě Beats můžeme počítat s kvalitní integrací s iOS i Androidem. Nechybí podpora rychlého párování pro oba systémy, a dokonce zde najdeme podporu Find My od Applu i Find My Device od Googlu. Je fascinující, jak tato společnost patřící Applu dokáže vyjít vstříc i uživatelům s Android telefony. V obou případech lze tlačítka pro ovládání (logo B) konfigurovat dle potřeb. A cena? Ta vypadá vlastně příjemně. Beats Solo Buds vyjdou 2 390 Kč. Beats Solo 4 pak vyjdou na 5 790 Kč. Zakoupit je lze na stránkách Apple, případně u vybraných tuzemských prodejců. Musíme konstatovat, že v porovnání s AirPods rozhodně nejde o špatné ceny.

Zdroje: macrumors.com, macrumors.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim