reklama
PanzerGlass iPhone 15

Assassin’s Creed Mirage pro iPhone má datum vydání

Assassin’s Creed Mirage pro iPhone má datum vydání
2024-05-02T16:06:32+02:00
• 2. 5. 2024

Assassin's Creed Mirage pro iPhone přichází, zdroj: ubisoft.com

I když se videohrám věnujeme spíš okrajově, Assassin’s Creed Mirage pro iPhone je velká věc. Hru, která vznikla pro výkonné herní konzole si totiž nově budete moci zahrát přímo na mobilním telefonu. A to je pěkný kousek, za který si Apple a jejich HW zaslouží uznání. Ostatně s USB-C konektorem, který integruje HDMI výstup si můžete hru snadno pustit i do televize. iPhone tak dokáže nahradit konzoli a na rozdíl od ní umožní i hraní na cestách.  Výrobce slibuje kvalitu odpovídající moderním konzolím a to včetně základních Ray tracing efektů. Už se proto těšíme na 6. června, kdy se hra dostane na iPhone 15 Pro a Pro Max. Na své si přijdou i hráči s Macbooky a iPady s procesorem M1 a novějším. Předobjednávky už Apple spustil.

Mírnou kaňkou na kráse oznámení je fakt, že si Assassin’s Creed Mirage můžete na mobilním telefonu užít už dnes. A to bez pochyb s výrazně lepší grafikou. Ačkoli jsme byli v recenzi k mobilnímu nasazení trochu skeptičtí, po doplnění vhodného ovladače nás NVIDIA GeForce Now přesvědčila, že i na mobilu se dají hrát špičkové akční tituly. Ovladač můžeme ostatně doporučit i pro nativně běžící hry. Volně tak dnes přebíháme mezi televizory, počítačem i telefonem, podle toho, co se zrovna hodí nejvíc. A navíc musíme po delší zkušenosti konstatovat, že GeForce Now zdaleka neroztopí telefon tolik co nativně běžící Resident Evil 8: Village, který byl první konzolovou hrou pro nové iPhony. Při cloudovém hraní mizí baterie výrazně pomaleji a telefon zůstává pěkně chladný. Nevýhodou tak zůstává nutnost hradit předplatné a nepostradatelnost solidního připojení. Více se o službě dozvíte v naší recenzi.

Hraní v nemoci edit 2048x1024x

S vhodným ovladačem a GeForce Now jsou náročné hry na mobilu běžné už nějaký pátek, zdroj: hifimanie.cz

Pohltí smartphony postupně vše?

I když můžeme v případě iPhonu předpokládat vykreslování v 720p rozlišení s nižšími detaily a spíše sporadickým využitím Ray tracingu, jsme zvědaví. Je totiž zábavné sledovat, jak chytré telefony postupně přebírají další a další schopnosti špičkových zařízení. Nedávno jsme viděli dokonce smartphone, který nabídne dedikovaný sluchátkový zesilovač se symetrickým výstupem, které byly ještě nedávno doménou špičkových přehrávačů. A kompaktní fotoaparáty už se v telefonech ztratily dávno. Ještě že gramofony a pořádné reprosoustavy do telefonů nastěhovat prostě nelze.

 

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim