reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Dan D’Agostino Momentum C4 nabízí luxus i streaming

Dan D’Agostino Momentum C4 nabízí luxus i streaming
2024-05-28T08:33:09+02:00
• 28. 5. 2024

Dan D’Agostino Momentum C4 je novinkou skutečné legendy high-end audia. Dan je známý svým inovativním přístupem a výrazným polarizujícím designem. Ten na výstavách buď obdivujete, nebo vás svou opulentností trochu děsí. To ale nic nemění na tom, že jako šéfkonstruktér Krell Industries posouval hranice celého odvětví. A pokračuje v tom i dnes. Jen tedy od roku 2009 pod vlastní značkou, která zahodila i poslední známky ostychu a spojila maximalistická technická řešení s luxusními materiály a odvážným designem.

Nepřekvapí tak, že výrazný je i nejnovější předzesilovač značky Momentum C4. Ten posouvá oceňovanou konstrukci na novou úroveň nejen použitím čtveřice JFET tranzistorů v komplementárním a diferenciálním push-pull uspořádání, ale také novým ovládáním a vylepšeným napájecím zdrojem. Potěší taktéž i volitelným síťovým modulem, který luxusnímu zařízení propůjčuje streamovací schopnosti s podporou všech stěžejních platforem jako je Tidal, Qobuz a Spotify.

Momentum C4 přináší 4 zesilovací obvody

Srdcem předzesilovače Momentum C4 je inovativní topologie Complementary Four Circuit (C4). Tato technologie využívá čtveřici JFET tranzistorů v komplementárním, diferenciálním push-pull uspořádání. Pokročilý design dramaticky zvyšuje vstupní impedanci a tím výrazně snižuje šum. Slibuje tak vynikající výkon a stabilitu i při tom nejnáročnějším hlasitém poslechu.

 

momentum product3 2400x2400px 1097x1097x

Masivní konstrukce a čtveřice JFET tranzistorů slibují skvělý výkon, zdroj: dandagostino.com

 

Tiskové oznámení zdůrazňuje i transparentnost korekčních obvodů předzesilovače. Ty má D’Agostino Momentum C4 postavené tak, aby ve vypnutém stavu neovlivňovaly signál jakýmkoli způsobem. To znamená, že když nejsou aktivní, vůbec do signálové cesty nevstupují. Díky tomu lze očekávat maximální věrnost vstupu a zachování i těch nejjemnějších detailů. Zároveň ale nezůstanete na holičkách, ani když bude třeba poladit kompromisní kvalitu některých nahrávek.

D’Agostino Momentum C4  pamatuje na privátní poslech

Přijemné je, že novinka pamatuje i na sluchátkový poslech. Zdířku klasického 6,3mm jack konektoru přitom konstruktér ukryl za diskrétní dvířka na čelním panelu. A nejde jen o výstupní konektor. NA palubě výrazného přístroje se totiž ukrývá i samostatný sluchátkový zesilovač. Jeho funkce by tak měla být nekompromisní.

momentum product5 2400x2400px 1097x1097x

Zajímavého pojetí designu i funkce se dočkal i dálkový ovladač, zdroj: dandagostino.com

Volitelný Digitální Streaming Modul (DSM)

Dan D’Agostino nabízí pro předzesilovač Momentum C4 také volitelný Digitální Streaming Modul (DSM). Ten rozšiřuje možnosti přístroje o moderní streamingové funkce. Přidává širokou škálu konektivity, včetně koaxiálního a optického digitálního vstupu, USB-B a síťové konektivity. Tu zastupuje 1Gbit RJ45 ethernet a Wi-Fi nespecifikovaných standardů. Podstatné je, že v rámci modulu nechybí ani D/A převodník a tak umožňuje dekódování PCM signálů až do 32 bit/384 kHz a DSD signálů až do DSD256 (11.2 MHz).

momentum product2 2400x800px 1097x732x

Zadní strana odhaluje bohatou nabídku analogových vstupů i streamingový modul, zdroj: dandagostino.com

Ovládání streamingu i správu hudební kolekce usnadní iOS aplikace. Nativní podporu přitom dostávají platformy Tidal, Qobuz a Spotify. Dobrou zprávou ale je, že pro streaming z Tidalu postačí i aplikace platformy. Modul totiž podporuje i Tidal Connect. A nechybí ani oblíbená certifikace Roon Ready, kterou oceňují přeevším sběratelé hudebních souborů a ti, kteří si nevystačí s jedinou streamingovou platformou.

Nekompromisní napájení a designový dálkový ovladač

Jedním z podstatných prvků konstrukce je napájecí zdroj, který se nachází ve zcela odděleném samostatném šasi. To skutečně maximalizuje izolaci a minimalizuje nebezpečí jakéhokoli rušení zvukových obvodů. Napájecí jednotka využívá individuální toroidní transformátory pro analogové a digitální obvody, které zajišťují stabilní a čisté napájení nezbytné pro přesnou reprodukci zvuku a prakticky neomezenou dynamiku. Interní obvody zdroje přitom zastanou i filtraci šumu a rušení ze sítě. Jejich spojení s audio částí přitom zajišťuje robustní 20-ampérový interlocking konektor uschovaný v jedné z nohou zesilovače. Spojení je tak kvalitnější a rozhodně i estetičtější než u dosavadního modelu D’Agostino Momentum HD.

momentum product4 2400x2400px 1097x1097x

Šasi napájecí sekce pojí s audio sekcí masivní 20A konektor ukrytý ve sloupku skříní, zdroj: dandagostino.com

Přepracování se dočkal i dálkový ovladač. Ten se nyní pyšní konstrukcí z precizně obráběného hliníku a Delrinu®, což zajišťuje jak estetický dojem, tak i dlouhou životnost a příjemný pocit při používání. Esteticky přitom reflektuje design předzesilovače a díky LCD displeji zrcadlí i informace z jeho čelního panelu. Nabídne tak intuitivní a pohodlné ovládání všech funkcí.

Bližší informace naleznete na stránkách výrobce.

Specifikace D’Agostino Momentum C4

 • Frekvenční Odezeva: 0.1 Hz až 1MHz, -1dB / 20 kHz, ±0dB
 • Poměr Signálu k Šumu: 105 dB, nevyvážený
 • Zisk: +10 dB
 • Povrchová Úprava: Stříbrná / Černá
 • Vstupní Impedance: 1 MΩ
 • Výstupní Impedance: 0.05 Ω
 • Zkreslení: <0.002%, 20 Hz až 20kHz
 • Výstupy: 2 vyvážené XLR stereo, 1/4-palce sluchátka
 • Rozměry: 43.2 x 22.6 x 38.6 cm
 • Hmotnost: 33.1 kg
 • Analogové Vstupy: 3 páry vyvážených XLR stereo; 1 pár nevyvážených RCA stereo
 • Digitální Vstupy (s DSM): SPDIF koaxiální; optický; USB-A; RJ45; Wi-Fi

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim