reklama
WITHINGS-Banner-300x300x

WiiM Ultra – streamer, předzesilovač i sluchátkáč míří do prodeje

WiiM Ultra – streamer, předzesilovač i sluchátkáč míří do prodeje
2024-05-28T11:29:02+02:00
• 28. 5. 2024

Zdroj: WiiM

WiiM Ultra bude novinkou, kterou výrobce řadí do kategorie audio streamerů, ale potěší také dalšími bohatými možnostmi. My se nedávno podívali na zoubky WiiM Mini, který v rámci své velikosti i ceny překvapil v mnoha ohledech. Co si na nás WiiM připravilo tentokrát?

WiiM Ultra – chytrý univerzál

WiiM Ultra opět poslouží jako streamer pro snadný bezdrátový poslech. Očekáváme podobnou nabídku podporovaných platforem, jako tomu bylo u WiiM Mini. Spotify Connect, Tidal Connect, AirPlay 2 a další služby tedy bereme jako samozřejmost. Přídomek Ultra však dává najevo, že se jen u streamování výrobce nezastavil.

Ultra front

WiiM Ultra nabídne 3,5″ displej pro snadné ovládání; zdroj: WiiM

Novinka nabídne také gramofonový předzesilovač, takže poslouží pro všechny gramofony s MM přenoskou. V tomto případě půjde nastavit i akustickou korekci místnosti pomocí telefonů s iOS. Ultra dále poskytne možnost připojit subwoofer. Tím výčet schopností nekončí. Streamer a gramofonový předzesilovač doplňuje ještě možnost zařízení využít jako sluchátkový zesilovač. Není to málo, Antone Pavloviči? HDMI ARC poslouží pro připojení TV. Nechybí optický vstup a výstup a ti, kteří nevěří Wi-Fi připojení, mohou využít LAN kabel.

Ultra Konektivita

Bohatá je jak drátová, tak bezdrátová konektivita; zdroj: WiiM

Implementován byl D/A převodník ES9038 Q2M SABRE DAC (32-bit/384kHz). Pro pohodlné ovládání lze využít 3,5palcový displej a bezdrátová konektivita je taktéž na dnešní poměry ukázková. Dočkáme se Wi-Fi 6E a BlueTooth 5.3. Oproti WiiM Mini se těšíme také na prémiovější zpracování. Využití zde našel hliník.

Cena a dostupnost

Podle předpokladů se můžeme těšit na WiiM Ultra v průběhu druhé poloviny tohoto léta. Cena nás taktéž potěšila. Činí 9 990 Kč, což je vzhledem ke schopnostem zařízení rozhodně hezká číslovka. Parametry musíme brát ještě trochu s rezervou. Výrobce informuje, že se u finální verze mohou drobně lišit. O distribuci u nás se postará Perfect Sound Group.

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim