reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Grimm Audio PW1 a LS1C oslaví na High Endu 20 let značky

Grimm Audio PW1 a LS1C oslaví na High Endu 20 let značky
2024-05-07T09:52:06+02:00
• 7. 5. 2024

Grimm Audio LS1C, zdroj: grimmaudio.com

Letos si Grimm Audio připomíná dvacet let od svého založení. Na výstavě High End proto odhalí novinky Grimm Audio PW1 a LS1c. Těšit se tak můžeme na gramofonní předzesilovač i aktivní reprosoustavy navazující na oceňované Grimm Audio LS1. Výrobce je bude prezentovat společně se zbytkem portfolia v pokoji E216. Expozice přitom nabídne možnost prohlédnout si nejen novinky. Nizozemský výrobce přislíbil i řadu významných zařízení, které jej provázela na cestě od profesionální studiové techniky do Hi-Fi sféry. Chybět nebude ani legendární DSD AD konvertor AD1.

O své zkušenosti s Grimm Audio se v rámci akce podělí i Jared Sacks z nahrávací společnosti Channel Classics. Právě on byl totiž jedním z prvních zákazníků, který si dopřál A/D převodník AD1. Jeho čtvrteční a páteční prezentace tak slibují praktický vhled do studiové práce i příklady využití techniky výrobce v profesionálním prostředí.

Grimm Audio PW1 – předzesilovač jako umění

Grimm Audio PW1, známý jako „Phono Wizard“, prý představuje vrcholné dílo kariéry Petera van Willenswaarda. Slibuje zvuk se skvělou prezentací prostoru, bohatými detaily, i precizní a zároveň emocionálně působivý projev. Ačkoli se výrobce zatím nechlubí detaily, toho všeho Peter dosáhl díky svým bohatým zkušenostem z vývoje elektronkových i tranzistorových předzesilovačů. Model PW1, postavený na tranzistorovém zesílení, tak navazuje na odkaz předchozích produktů firmy a přináší nové inovace v oblasti designu a technologii.

grimm pw1news 678x509 678x509x

Předzesilovač Grimm Audio PW1 působí jako minimalistická socha, zdroj: grimmaudio.com

Tomu odpovídá i působivé a zároveň efektivní šasi od Michiela Uylingse, jehož průmyslový design světu audia učaroval už na přehrávači Grimm Audio MU1. Novinka je v tomto ohledu ještě umírněnější a ačkoli nás trochu mrzí, že měděné stínění interiéru zůstává alespoň na fotografii ukryté, tvarosloví předzesilovače působí skutečně jako umělecké dílo.

Grimm Audio LS1c – vylepšení napříč reprosoustavou

Aktivní reprosoustavy LS1c jsou nejnovějším přírůstkem do úspěšné rodiny reproduktorů LS1, která spatřila světlo světa v roce 2010. Od té doby model prošel několika významnými aktualizacemi, ale LS1c je dosud tou nejambicióznější. Posun totiž nenastal pouze výměnou beryliového tweeteru za měnič z uhlíkového kompozitu TPCD od společnosti Seas. Grimm Audio hlásí i novou generaci integrovaných zesilovačů třídy D Hypex NCore, úpravy ladění výhybky i  zdokonalení filtrů a fáové korekce. Nezanedbatelné je prý i kompletní přepracování firmware a obslužných aplikací pro operační systémy Windows i MacOS. Jak se zdá, nezůstal kámen na kameni.

grimm ls1cnews2 upscaled 1600x2400x

Aktivní reprosoustavy Grimm Audio LS1C si zachovává čistý desig, zdroj: grimmaudio.com

Nový tweeter vznikl ve spolupráci se společností Seas a Composite Sound zaměřené na moderní „metamateriály“. Nová membrána tak vzniká pomocí počítačem kontrolovaného vrstvení tenoučkých plátků karbonu do struktury s přesně vypočítanou geometrií. Díky tomu lze dosáhnout téměř stejných vlastností jaké měl ověřený výškový měnič z modelu LSbe, jehož výrobu dodavatel společnosti ukončil. Membránu společnost Seas usadila do hliníkového zvukovodu, který vyvinula přímo pro Grimm. I nové reprosoustavy si tak zachovají design, který na čelní straně nemá rušivé hlavy šroubů.

Novinky potěší i věrné zákazníky

To vše se dle výrobce podepisuje na dramatickém zlepšení projevu i stability celého systému. A dělá přitom radost i stávajícím fanouškům platformy Grimm Audio LS1. Veškeré softwarové úpravy, DSP vylepšení i firmware se totiž dostanou již v průběhu léta i na starší modely. Z novinek, které oznámení Grimm Audio PW1 a LS1C přináší se tak může radovat výrazně více milovníků hudby.

Dostupnost

Grimm Audio PW1 se dle tiskové zprávy dostane do prodeje v průběhu října letošního roku. Cenu však výrobce nespecifikoval a v případě reprosoustav LS1C jsme se nedozvěděli ani termín uvedení na trh.

Snad budeme moudřejší, až si novinky prohlédneme osobně v pokoji E216 na veletrhu High End.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim