reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

SPL Performer s900 nabídne highendový výkon v malém těle

SPL Performer s900 nabídne highendový výkon v malém těle
2024-05-17T13:01:11+02:00
• 17. 5. 2024

Nový SPL Performer s900 v kompletní sestavě, zdroj: tisková zpráva

SPL Performer s900 je nový výkonový stereo zesilovač od společnosti SPL, která je známá svou německou precizností a inovativním přístupem k audio technologiím. Společnost SPL, založená v roce 1983, si rychle získala renomé díky svým pokročilým zvukovým řešením. Jejich produkty se tak neustále objevují v profesionálních nahrávacích studiích po celém světě a získávají si přízeň nejnáročnějších audiofilů.

Performer s900 Red Living Room 1200x600x

SPL Performer s900 skrývá obrovský výkon v malém těle, zdroj: tisková zpráva

A v tomto duchu společnost SPL představila na High Endu i nový výkonový stereo zesilovač Performer s900. Ten doplňuje jejich portfolio a nabízí špičkový výkon pro náročné uživatele za dostupnější cenu než model s1200. Cena by se tak mohla přiblížit ke 100 000 Kč a to je výrazně příjemnější než 159 000, které si výrobce žádá za top model.

SPL Performer s900 slibuje obrovský výkon i jemný detail

Performer s900 se staví přímo do středu modelové řady SPL, mezi modely s800 a s1200. Nabízí výkon 2 x 370 W při 4 Ω, 2 x 420 W při 2 Ω a 2 x 200 W při 8 Ω, což z něj činí všestranný zesilovač prakticky pro jakékoli reprosoustavy. Dostatečné napájení přitom zajišťuje toroidní transformátor, který si vyžádal dodatečnou podporu na spodní straně šasi. Klíčovým prvkem zesilovače je ale technologie VOLTAiR, která operuje s interním napětím +/- 60 V. Nabízí totiž dramaticky širší napěťový rozsah zpracování signálu než je běžné. VOLTAIR tak snižuje zkreslení a zvyšuje dynamický rozsah reprodukce. Výrobce tak může poměrně realisticky přislíbit přirozený a uvolněný projev s obrovskou dynamickou rezervou.

Performer s900 mit Kuehlkoeper 1521x2000x

Napájení výkonového zesilovače zabírá podstatnou část konstrukce, zdroj: spl.audio

Výrobce se pyšní i tím, že novinka nevzniká pouze na základe výpočtů a laboratorních měření. Vše je testováno i při reálněm poslechu. Strach ze sterilního a technicistního projevu tak prý není na místě. Bát se není třeba ani  životnost a bezpečnost výkonného zařízení. Zesilovač má ochranné obvody proti stejnosměrnému napětí a přehřátí. Pokud se detekuje nebezpečný proud, zesilovač se automaticky vypne a chrání tak sebe i připojené zařízení. Teplotní senzory monitorují stav zařízení a v případě přehřátí aktivují ventilátory, dokud se zařízení nevychladí.

Flexibilita a Připojení

Na vstupu najdeme XLR a RCA vstupy, díky čemuž nebude problém využít balancované propojení, které prakticky eliminuje externí rušení při přenosu sivnálu. Přepínač na zadním panelu navíc dovolí snadný výběr preferovaného typu připojení. Jemné nastavovení vstupní citlivosti v krocích po 0,5 dB přitom umožní precizní kontrolu nad parametry propojení s předzesilovačem.

Performer s900 Rear Orth 4002x1625x

Konektivita s900 je přesně taková, jakou od solidního výkonového stupně očekáváte, zdroj: tisková zpráva

Na reproduktorové terminály lze bez potíží připojit odizolovaný vodič, nebo banánky. S vidličkami tu nepochodíte. Ale to s ohledem na jejich rozšíření nebude velká potíž. Problém prý představují pouze reprosoustavy s nižší impedancí než 2 ohm. A ty doma jen tak nenajdete. Výčet konektivity pak uzavírá zdířka pro 3,5mm jack, kterým lze ovládat přepínání mezi provozním a pohotovostním režimem. Výkonový zesilovač tak naskočí ihned po zapnutí předzesilovače libovolné značky, který odpovídajícím signálem disponuje.

Estetika a Konstrukce

Design zesilovače Performer s900 je na poměry výkonového stupně velice příjemný a zároveň i praktický. Dostupný bude ve třech elegantních barvách – černé, červené a stříbrné. Nejkrásnější je samozřejmě rudá a černá se stříbrnou zase snadno zapadnou v jakékoli sestavě. Po konstrukční stránce potěší hlavně oddělení zesilovací části  pro napěťové a výkonové zesílení a masivní chladiče. Obojí má totiž přímý vliv na optimalizaci provozní efektivity.

Performer s900 Front Orth Black 4002x1625x Performer s900 Front Orth Red 4002x1625x Performer s900 Front Orth Silver 4002x1625x
Na výběr je ze 3 barevných provedení, zdroj: tisková zpráva

Dostupnost SPL Performer s900

Novinka se stejně jako další výrobky německé společnosti na náš trh chystá. Kdy ji lokální distributor doveze ale zatím nevíme. I tak se ale budeme těšit. Třeba se nám potěší tuhle parádu vyzkoušet přímo v redakci.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim