reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Stereo systém Arcam potěší fanoušky řešení vše v jednom

Stereo systém Arcam potěší fanoušky řešení vše v jednom
2024-05-14T17:42:36+02:00
• 14. 5. 2024

Arcam SA45, zdroj arcam.co.uk

All in one stereo systém Arcam jsme opravdu nečekali. Britský výrobce tak vstupuje do sféry, kterou dosud prakticky ovládal Naim. A společnost na veletrhu High End představila hned dva. Arcam SA 45 a Arcam SA35. Doplnil je navíc i klasický streamer Arcam ST25, který v portfoliu nahradí oceňovaný Arcam ST60. Novinka přitom výrazně lépe zapadne do nového designového jazyka, kterým společnost okouzlila veřejnost již na podzim roku 2023. Skvělou zprávou je, že společnost potěší fanoušky zesilovačem třídy G u obou all in one systémů a neopomněla ani integraci korekcí prostorové akustiky Dirac. Vychází totiž ze špičkového Arcamu A49 a úspěšného streamujícího zesilovače Arcam HDA SA30. O zvukovém výkonu tak nepochybujeme ani v nejmenším.

Dočkáme se i nového uživatelského rozhraní a kompletně nové obslužné aplikace pro mobilní telefony. Streamingové schopnosti by tak měly být výrazně dál, než jsme u dosud poměrně konzervativní společnosti zvyklí. Nabídka kompatibilních služeb je prakticky kompletní. Nechybí Apple Airplay, Google Chromecast, Tidal Connect, Spotify Connect ani Roon. Aplikace ARCAM Radia přitom zprostředkuje i spojení s Amazon Music, Qobuz i internetovými rádii a podcasty. Úsměv na tváři vykouzlí i integrace HDMI eARC vstup pro spojení s televizorem.  A díky integrovanému gramofonnímu předzesilovači si na své přijdou i milovníci analogového zvuku. Oba systémy Arcam totiž zvládnou jak MM, tak MC přenosky. Jednoduše, když vše v jednom, tak vše v jednom.

Novinky by se měly dostat na trh v průběhu letošního podzim. České ceny zatím nejsou známé, ale výrobce již oznámil ty evropské. Za špičkový SA45 bude žádat 4 999 €, dostupnější Arcam SA35 pak vyjde na  3 499 € a samotný streamer si výrobce cení na 1 799 €.

Arcam SA45: Výkonný a všestranný systém

systém Arcam SA45

Vyšší model slibuje nekompromisní balení vše v jednom, zdroj: arcam.co.uk

Arcam SA45 působí jako opravdová lahůdka zdobená perfektně čitelným 8,8″ displejem. Vychází z oceňovaného zesilovače Arcam A49 a nabízí velký toroidní transformátor, balancované signálové cesty a výkon 180 W do 8 ohmů.  Jeho D/A převodník přitom zvládne dekódovat HiRes Audio s parametry 32 bit / 768 kHz. Lze tak očekávat skutečně skvělý výkon plný detailů i bohatou dynamiku. Digitální sekce zajišťující streaming i digitálně analogový převodník Hyperstream iV DAC od ESS výrobce důkladně odstíní od analogových signálových cest. Díky celoplošné zemněné desce se rušení k analogovému signálu nedostane. Příznivce regálových reprosoustav doplněných subwooferem potěší i přítomnost příslušného analogového výstupu. Spolu se systémem Dirac tak dostanou sestavu, která bude znít skvěle v prakticky jakémkoli prostředí.

Arcam SA35: Kompaktní a cenově dostupný

systém Arcam SA35

Arcam SA35 potěší kompletní funkční výbavou navzdory příznivější ceně, zdroj: arcam.co.uk

Z Cambridge přichází i dostupnější model Arcam SA35. Ačkoli přímo navazuje na úspěšný Arcam SA30, který jsme si oblíbili i v naší redakci, tak slibuje mnohem víc než jeho předchůdce. Ačkoli nabízí také 120W výkon, jako jeho předchůdce, nedošlo pouze k upgradu digitálních obvodů, které sdílí s dražším bratříčkem. Vylepšení představuje i nový zdroj s toroidním transformátorem a samozřejmě D/A převodník a softwarová výbava.

Systém Arcam SA35 je kompaktnější a tak se na jeho čelní stěnu vešel „pouze“ 6,5″ zobrazovač. I ten má ale dostatečný rozměr a rozlišení, aby si posluchač mohl užít obrázek alba i stěžejní informace přímo z pohodlí oblíbeného křesla.

Arcam ST25: Samostatný streamer s pokročilými funkcemi

ST25 960x540x

Streamer ST 25 doplní moderní funkce a podporu formátů jakémukoli stereu, zdroj: arcam.co.uk

Streamer Arcam ST25 potěší ty nejnáročnější příznivce značky, kteří již mají zesilovač z řady Radia, ale přáli by si moderní zdroj signálu. Nabídne totiž veškeré streamovací funkce výše zmíněných modelů a navíc i ladící design, který jeho předchůdci chyběl.  S ohledem na nový D/A převodník a vylepšené rozhraní ale může sloužit i jako solidní upgrade sestavy založené na starších komponentách výrobce, které mají stále co nabídnout. A co si budeme povídat. I když odhlédneme od jeho propracovanějších specifikací a nové platformy pro streaming, už na první pohled působí zase o něco lépe než povedený Arcam ST5.

Bližší informace naleznete na stránkách výrobce.

 

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim