reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Technics a Lamborghini v Mnichově ukázali gramofon SL-1200M7B

Technics a Lamborghini v Mnichově ukázali gramofon SL-1200M7B
2024-05-15T11:53:16+02:00
• 15. 5. 2024

Zdroj: Hifimanie

High End Mnichov 2024 nabídl mimo jiné i pohled na exkluzivní spolupráci mezi dvěma ikonickými značkami – Technics a Lamborghini. Výsledkem tohoto partnerství je limitovaná edice gramofonů SL-1200M7B, které propojují technickou dokonalost a italský automobilový luxus. Naše redakce mohla tyto unikátní kousky spatřit v Mnichově na vlastní oči a nutno uznat, že fanoušky sportovních vozů určitě potěší.

SL-1200M7B potěší nejen vzhledem

Technics a Lamborghini spojili své síly, aby vytvořili gramofon, který není jen obyčejným zařízením, ale také uměleckým dílem. Gramofon se vyznačuje čistými liniemi a elegantními materiály, které připomínají jedinečné vozy Lamborghini. Výrobce dle svých slov přemýšlel nad každým detailem, od karbonových prvků až po lesklé kovové části. Vše pak dodává gramofonu jedinečný a moderní vzhled.

Technics Lambo

Oranžová barva koreluje s barevným provedením Lamborghini Revuelto; zdroj: Hifimanie

Technologicky vychází gramofony z modelů 1200MK7/SL-1210MK7, které jsou dobře známé DJům. Nechybí tak pro Technics již ikonický bezjádrový motor s přímým pohonem. Raménko je robustní a je vyhotoveno z lehké slitiny hliníku, dvouvrstvý talíř pak z hliníku a mosazi. K dispozici je 33, 45 a 78 otáček za minutu.

Lambo Technics

Nechybí ani pro Lamborghini typická zelená barva; zdroj: Hifimanie

Technics a Lamborghini – Spíše pro sběratele a fanoušky

Bohužel jsme si nemohli gramofony během veletrhu poslechnout a výrobce spíše pompézně prezentoval jejich existenci. O tom svědčí i přítomnost Lamborghini Revuelto v křiklavě oranžové barvě na místě. Společnost Technics ovšem není žádný neználek a jde o renomovanou firmu, která má s gramofony bohaté zkušenosti. I proto věříme, že zvukově zákazníci ochuzeni rozhodně nebudou. Potěšilo nás, že zde Technics prezentoval alespoň všechny barevné varianty, které jsme si mohli detailně prohlédnout. Na gramofonech ovšem chyběly přenosky, které by měly být dokonce osvětlené.

Lambo Technics

Třetí barevnou variantou je žlutá, které to taktéž velmi sluší; zdroj: Hifimanie

Gramofon společností Technics a Lamborghini míří především na fanoušky a sběratele. Limitovaná edice by navíc mohla znamenat, že časem půjde o sběratelsky vyhledávaný kousek. Zákazníci při zakoupení navíc obdrží unikátní vinylové album. Na tom lze najít nahrávky zvuků V12 motorů a jízd šesti sportovních vozů. Samozřejmě těch od Lamborghini.

Lamborghini Revuelto

Na místě nechybělo ani Lamborghini Revuelto; zdroj: Hifimanie

Jde o vozy 400GT 2+2, Miura SV, 25th Anniversary Countach, Diablo 6.0 SE, Murciélago LP 640 a Revuelto. Desku navíc obdržíte v obrazovém provedení  – na gramofonu se vám tedy roztočí disk kola Lamborghini Revuelto.

A cena? Ta se zastavila na 1 499 EUR. V českých korunách jde přibližně o 38 000 Kč.

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim