reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Apple WWDC 2024 pro hifimaniaky

Apple WWDC 2024 pro hifimaniaky
2024-06-10T21:32:26+02:00
• 10. 6. 2024

Zdroj: Apple

Apple WWDC je již tradiční konferencí výrobce, na které představuje novinky hlavně z oblasti softwaru. Letos to nebylo jinak. Ačkoliv americká společnost představila celou řadu novinek, například bohaté funkce z oblasti AI, my jsme se zaměřili hlavně na ty z oblasti audia a videa.

AirPods – Ano a ne 

Na zajímavou funkci se mohou těšit majitelé AirPods sluchátek. S těmi bude nově možné interagovat pomocí pohybů hlavou. Apple nás obohatil i praktickou ukázkou. Volá vám někdo a máte plné ruce? Siri oznámí jméno volající osoby, klasickými posunky hlavou pro ano a ne pak lze hovor přijmout a odmítnout. Novou funkci výrobce prezentoval jako vhodnou pro použití v davu. Otázkou je, zda Apple myslí i na Bulhary.

WWDC airpods

Jste v davu a nechcete mluvit? Hovor můžete odmítnout s AirPods pohybem hlavou; zdroj: Apple

Dočkáme se také personalizovaného prostorového zvuku. Ten bude obzvlášť zajímavý v případě hraní her, u kterých Apple slibuje naprosto pohlcující zážitek. V rámci propagace této funkce využil Apple závodní hru Need For Speed pro iPhony.

Apple TV – nejen inspirace Amazonem na steroidech

V Apple TV se dočkají uživatelé nové funkce zvané InSight. Ta v rámci aplikace Apple TV+ nabídne nové možnosti během sledování oblíbených pořadů a filmů. Zajímá vás, kteří herci se to právě nacházejí ve scéně? Stačí dát pauzu a nové prostředí vás bude o všem informovat. Tuhle funkci známe například z Amazon Prime Video.

tvos wwdc

Kdo to hraje a co to hraje zjistíme v rámci TV+ snáz; zdroj: Apple

Apple jde v rámci této funkce ještě dále. Informuje vás i o skladbě, která právě ve scéně hraje. Tu lze snadno přidat do playlistu na později. Mezi další novinky patří funkce pro zřetelnější dialogy, podpora 21:9 pro projektory připojené k Apple TV a lepší práce s titulky při přetáčení a pauzování.

Výčet novinek uzavírají nové spořiče obrazovky, kdy se dočkáme těch ze seriálů a filmů z dílny Apple a hravého spořice se Snoopym.

Apple Vision Pro – dostupnost v další zemích

Nejzásadnější novinkou během Apple WWDC pro milovníky rozšířené reality není nic jiného než dostupnost jablečného headsetu na dalších trzích. Zájemci to budou mít nejblíže do Německa, kde bude produkt dostupný už v červenci, konkrétně dvanáctého. A jak jsme předpokládali, přišly i informace o rapidně rostoucím počtu aplikací a způsobů využití.

vision pro wwdc

Vision Pro se podívá do Evropy, nebjlíže to budeme mít do Německa; zdroj: Apple

Softwarové novinky headsetu pak čítají prostorové fotografie, kdy nás překvapil například objektiv od společnosti Canon, který má sloužit pro tvorbu prostorového obsahu do Apple Vision Pro. Další novinkou je podpora větší obrazovky s větším rozlišením při práci na Macbooku. Zajímavě se jeví také speciální režim do prostředků hromadné dopravy.

Chcete se podívat na celou konferenci zpětně? Doporučujeme odkaz na YouTube Apple.

Zdroj: macrumors.com

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim