reklama
WITHINGS-Banner-300x300x

Busking rozezní Poděbrady skrze Bose S1 Pro+

Busking rozezní Poděbrady skrze Bose S1 Pro+
2024-06-07T08:23:24+02:00
• 7. 6. 2024

Bose S1 Pro+ při buskingu, zdroj: tisková zpráva

Busking je umění pouličního vystupování, kterým dýchá bohémský život. Přináší radost a energii do ulic a vytváří jedinečnou atmosféru měst. Pražané mohou vzpomenout třeba na ikonického hráče na harfu ze skleniček Petra Špatinu a jeho magické melodie, které si jistě jako kouzelnou vzpomínku odnesl nejeden turista. I nás nedávno busking uchvátil při naší výpravě do Mnichova na High-End. U hudební skupiny, která naši procházku centrem proměnila v umělecký zážitek, jsme strávili desítky minut. A rozhodně jsme nebyli sami!

Je jasné, že busking není jen příležitostí pro umělce, kteří chtějí představit svou tvorbu.  Některým z nich je také jedinou cestou k obživě a dalším dává možnost žít životem pařížské bohémy i v dnešní uspěchané době. Hlavně ale oživuje veřejný prostor a vrací do města poezii i kulturu. Co si budeme povídat, smyčcové trio s klavírem a klarinetem potěší snad každého víc než hlučná doprava, nebo přerostlí plyšáci, kteří z turistů tahají peníze za fotku.

Busking Mnichov 3256x2442x

Busking dodával v době veletrhu High-End skvělou atmosféru i centru Mnichova, zdroj: hifimanie.cz

A právě proto nás zaujal buskerský festival Buskeři v parku, který uspořádalo Městské kulturní centrum spolu se zastoupením města Poděbrady a podporou od Bose. Pokud se tak rozhodnete tuto sobotu 8. 6. 2024 vyrazit do Poděbrad, poslechnete si nejen nadané umělce. BaSys jim propůjčí reprosoustavu, která je pro ně jak dělaná. Bose S1 Pro+ je totiž takové chytré kombo. Energicky hraje i v otevřeném prostoru a nabídne přitom skvělou mobilitu i výdrž baterie. A aby toho nebylo málo, díky integrovanému tříkanálovému mixážnímu pultu navíc spojí vstup mikrofonu, nástrojů i bezdrátového vstupu do jediného proudu libozvučných tónů. Počasí má být skvělé a vstupné, o kterém sami rozhodnete, jednoduše hodíte do klobouku. Na ulici totiž platíte jen to, co vás těší. Takový už je busking.

Hudební Piknik plný inspirace

Na letošním Hudebním Pikniku se představí pestrá paleta talentovaných umělců. Tito umělci vás svou hudbou vezmou na nezapomenutelnou cestu emocí a rytmů. Užijete si například vystoupení DvaJaJa, jejichž energické písně rozhýbají celé publikum. Trio Lautrec, které se pyšní dlouholetou hudební kariérou, přinese autorskou muziku plnou barevných vokálů a virtuózních kytar s poetickými texty na pomezí folku, rocku a jazzu. Koťátko vás okouzlí svým jedinečným hudebním stylem a Saša Niklíčková vás emotivním projevem zasáhne vaše srdce.

Busking umělec  Buskeri v parku 04 2048x1392x Buskeri v parku 06 2048x1365x
Umělců bude na akci k vidění a poslechu celá řada, zdroj: tisková zpráva

Jedinečný hudební zážitek nabídne také uskupení Surikata Gospel a jejich sborový zpěv. David Šitavanc vykouzlí úsměv na tváři svou hudbou, zatímco Jiří Imlauf vás zaujme svými akustickými písněmi, které reflektují jeho bohaté životní zkušenosti. Jindra Černohorský přinese své originální hudební dílo, a písničkářka Erdela Teriérová vás zavede do světa radostných i nečekaných hudebních momentů.

Busking zesílí Bose S1 Pro+

Ozvučení celé akce zajistí Bose S1 Pro+. Skvělý kousek techniky, který působí jako zhmotněný sen pouličních umělců, kteří hledají spolehlivé a kvalitní řešení pro svá vystoupení. Malý kompaktní PA systém totiž navzdory svým rozměrům nabízí profesionální zvuk a výdrž až 11 h. Díky tříkanálovému mixážnímu pultu mohou hudebníci snadno připojit mikrofony, nástroje a streamovat hudbu přes Bluetooth nebo vstup AUX. Tato flexibilita je při každém vystoupení velmi cenná.

Busking a Bose S1 Pro+

Bose S1 Pro+ zvládne ležet, stát i balancovat na hraně a to se pro busking hodí, zdroj: tisková zpráva

Bose S1 Pro+ umožňuje použití ve čtyřech polohách, kterým se automaticky přizpůsobí i integrovaný ekvalizér. Skvěle tak zahraje na ulici, na pódiu i ve studiu. Ovládací panel s předvolbami ToneMatch umožňuje jednoduché nastavení zvuku. podle osobních preferencí. Umělci navíc systém snadno ovládnou i na dálku. Pomůže jim mobilní aplikace Bose Music a tak vše snadno naladí i s kontrolou z poslechového prostoru.

CTP 41634 4 WAYS S1PROPLUS IS A GAME CHANGER 3 816x689x

Integrovaný mixák dává širší tvůrčí možnosti, zdroj: tisková zpráva

A potěší i nabídka příslušenství. Najdeme v ní totiž nejen doplňkové bezdrátové adaptéry pro mikrofon, nebo třeba elektrickou kytaru, ale i praktický batoh. Bose S1 Pro+ je tak skvělým společníkem pro každého, kdo chce okouzlit své publikum kvalitním ozvučením, které si může vzít kamkoli.

Nezapomínejme na hudbu

Všichni milujeme zvuk a pořádnou techniku. Nesmíme ale zapomínat, že bez živé hudby a hudebníků bychom neměli co poslouchat a z čeho se radovat. Právě proto vás zveme na akci, kde můžete zas na oplátku vy potěšit umělce svou přítomností a třeba podpořit i myšlenku, že muzikanti jsou ve městě vždy vítáni. Za organizaci akce proto děkujeme Městskému kulturnímu centru, městu Poděbrady i společnosti BaSys a přejeme, ať se vydaří!

Více informací o akci najdete na stránkách města Poděbrady.

A pokud by vás zajímalo, jak že zní zmiňovaná legenda pražského buskingu, můžeme vám nabídnout deset let staré video, kvůli kterému si jedna z nadšených turistek neváhala založit vlastní Youtube kanál a které to dotáhlo na více než 40 000 shlédnutí.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim