reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

HIGH END 2024 ukázal čísla návštěvnosti

HIGH END 2024 ukázal čísla návštěvnosti
2024-05-21T08:35:07+02:00
• 21. 5. 2024

High End 2024, zdroj: Hifimanie.cz

Veletrh HIGH END 2024, který se konal od 9. do 12. května 2024 je za námi a s ním i hromada zážitků a dojmů o které se s vámi postupně dělíme. Na výstaviště MOC Event Center v Mnichově letos přilákal více než 22 000 návštěvníků ze 108 zemí. Možnosti představit novinky i stabilní hvězdy portfolia využilo 513 společností, které nám nabídly pohled na ty nejnovější trendy a inovace více než 1 000 značek

Určitě jsme tak nestihli vidět vše. Ale i tak doufáme, že naše články vám dají aspoň rámcovou představu o těch nejzajímavějších novinkách i zábavných či extrémních kuriozitách. A nebojte, rozhodně tím nekončíme. Materiálu máme ještě dost!

Erzetich, Zeitgeist i Elac

IMG 6633 4618x2597x

Sluchátka Thalia jsou sice kompaktní a lehká, ale zároveň i poměrně nestabilní. Styl jim ale nechybí, zdroj: hifimanie.cz

První večer jsme neodolali. Hned na hotelu jsme museli sepsat alespoň pár novinek, které nás zaujaly na první pohled. Došlo na ohromná magnetostatická sluchátka, neotřelé in-ear monitory i krásné reprosoustavy od Elacu. O všem se dočtete ve stručném reportu První den veletrhu High End je za námi.

Final Audio nám ukázalo novou vlajkovou loď

Final Audio X8000 vystavka

Final Audio X8000, zdroj: hifimanie.cz

Velkou radost nám udělalo pozvání společnosti Final Audio, která prezentovala poslední posun ve vývoji nekompromisních otevřených sluchátek Final Audio X8000. Mohli jsme si tak zkusit nejen demo kusy na výstavišti, ale také odhalit, co stojí za jejich zvukem a jak budou vypadat finální produkty. A vy si o tom můžete přečíst v článku Vyzkoušeli jsme Final audio X8000.

Gramofon Technics a Lamborghini

Technics Lambo

Oranžová barva koreluje s barevným provedením Lamborghini Revuelto; zdroj: Hifimanie

Na veletrhu High End zazářila speciální edice gramofonu Technics, vytvořená ve spolupráci s Automobilkou Lamborghini. Unikátní gramofon v ikonické oranžové barvě přitáhl pozornost nejen audiofilů, ale i milovníků luxusních automobilů. Více si o spolupráci můžete přečíst v článku Technics a Lamborghini v Mnichově ukázali gramofon SL-1200M7B.

High End by ESD Acoustic s ohromnými horny

ESD Super Dragon

Pro umístění soustavy budete potřebovat dostatek prostoru i zpevněnou podlahu; zdroj: Hifimanie

V hale Atrium 4 upoutala pozornost návštěvníků impozantní ukázka ESD Acoustic, která představila svůj systém obrovských hornových reprosoustav z Číny. Ty doslova dominovaly prostoru. Rozhodně ale neohromily pouze zvukem, kterého bylo chvílemi až moc, jak se ostatně dozvíte v článku ESD Super Dragon: do běžného obýváku neumístíte.

Meze Audio: Kvalita za dostupnou cenu

IMG 1447 3455x3454x

Novinka mění drahé dřevo za ABS plast. I tak působí skvěle, zdroj: hifimanie.cz

Meze Audio ukázalo, že i cenově dostupnější produkty mohou být skvělé. Jejich nové modely sluchátek přinesou skvělý zvuk a pohodlí za přijatelnou cenu. Už teď se těšíme na příležitost k pořádné recenzi. Zatím si ale můžete přečíst naše první dojmy v článku: High End ukázal, že i Meze umí být levnější.

FiiO CP13: Návrat kazetových přehrávačů

Jednou ze zajímavostí byl návrat magnetofonů a to dokonce i těch kapesních. Přenosný kazeťák FiiO CP13 byl jasnou ukázkou, že i retro lze pojednat moderním způsobem. Více se o přehrávači dočtete v článku FiiO ukázalo na HIGH ENDu přenosný kazeták FiiO CP13.

Unitra: Návrat legendy

Unitra sestava 5712x4284x

Komponenty Unitra nás zaujaly krásným zpracováním a přirozeným spojením moderní technologie s nadčasovým designem, zdroj: hifimanie.cz

Veletrh HIGH END 2024 přinesl také návrat legendy v podobě značky Unitra. Společnost nás zaujala svou schopností propojit minulost s budoucností a nabídnout jedinečné audio zážitky. Jak krásné jsou moderní produkty legendární značky popisuje článek Unitra nám na veletrhu HIGH END učarovala.

Stereo systém Arcam: Řešení vše v jednom

Novinky si připravil i britský Arcam. Překvapil systémy vše v jednom, které nedělají kompromisy ve zvukovém projevu. S ohledem na jejich etablovanou technologii zesílení třídy G se máme na co těšit. Podrobnosti naleznete v našem článku Stereo systém Arcam potěší fanoušky řešení vše v jednom.

High End umožnil Setkání s Alexem Grellem

OAE1 článek

Sluchátka jsme si na místě mohli i krátce poslechnout; zdroj: Hifimanie

Nezapomenutelným momentů veletrhu pro nás bylo setkání se sluchátky Grell OAE1. Osobně nám je totiž představi přímo Alex Grell, známý jako autor těch nejslavnějších sluchátek Sennheiser. Novinka zaujala svým elegantním designem a unikátní konstrukcí, která přináší skvělou prezentaci prostoru a vzdušný projev. Více se o nich můžete dočíst v našem článku Grell ukázal v Mnichově svá exkluzivní sluchátka Grell OAE1.

HIGH END pro nás nekončí

Tímto však náš přehled o veletrhu HIGH END 2024 nekončí. Těšte se na další články, ve kterých vám přineseme podrobnější informace o novinkách a prezentacích jednotlivých společností.

A pokud byste chtěli příště vyrazit také, rouvnou si do poznamenejte, že další ročník veletrhu HIGH END bude v termínu od 15. do 18. května 2025. Místo zůstává stejné – MOC Event Center Messe Munich.

Více informací naleznete na www.highendmunich.com.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim