reklama
PanzerGlass iPhone 15

FiiO SR11 zvládne vašemu DAC zpřístupnit Airplay i Roon

FiiO SR11 zvládne vašemu DAC zpřístupnit Airplay i Roon
2024-06-10T09:57:56+02:00
• 10. 6. 2024

FiiO SR11, zdroj: fiio.com

FiiO SR11 je nový streamer, nebo chcete-li digitální transport, který propojí jakékoli Hi-FI s digitálním světem prostřednictvím Apple Airplay. Už nyní ale nese označení Roon ready a slibuje získání certifikace Roon v blízké budoucnosti. Na bezdrátový Hi-Res bez Roonu ale zapomeňte. Tidal Connect totiž zcela chybí. S Airplay ale upravuje stream na 44.1 kHz s 16 bitovou hloubkou, které odpovídají plné CD kvalitě. Typických hrátek s převzorkováním na 48 kHz se tak nemusíme obávat a můžeme se těšit na solidní Losless reprodukci.

Skutečný potenciál novinka odhalí až se systémem Roon, nebo skrze USB-C. Ty totiž odstraní omezení Airplay přenosu a zpřístupní streaming DSD2576 i 768kHz/32bit PCM. S očekávanou nízkou cenovkou tak slibuje opravdu nadstandardní výkony i dlouhou morální životnost a jde po krku nedávno testovanému Wiimu. Bohužel ale nenabídne D/A převodník ani zmiňovaný Tidal Connect. Je však výkonnější a myslíme, že i o něco hezčí.

FiiO SR11: Loosless pro každého Hi-Res s Roon nebo USB

fiio sr11 k11 900x660x

V kombinaci s modelem FiiO K11 vytvoří digitální transport elegantní sluchátkovou sestavu, zdroj: fiio.com

Nový streamer bude perfektním doplňkem pro fanoušky špičkového poslechu, kteří s pomocí Roon spravují streamovací služby i soukromou sbírku hudby na síťových úložištích. Kromě 1Gbit ethernet portu a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac představuje jediný vstup USB. Mrzí nás absence Tidal Connect. To by bezdrátové Výrobce ale musíme pochválit za to, že slibuje zachování přirozené vzorkovací frekvence streamovaných médií. K převzorkování na 48 kHz, které provádí při streamingu skrze Apple Airplay běžnější streamery, nebude docházet. A i to bude pro spoustu posluchačů výrazně zlepšení.

Pro maximální kvalitu výstupu výrobce nasadil USB-C připojení. To zprostředkuje dostatečně schopnému D/A převodníku až 768kHz/32bit PCM signál v plné kvalitě a nezalekne se ani DSD256. S konvenčními digitálními výstupy skrze optický Toslink či koaxiální konektor pak strop představuje 192kHz/24bit signál, respektive DSD64. I ty jsou ale v případě spojení se streamovacími službami plně dostačující.

FiiO SR11 se pyšní kovovým tělem

fiio sr11 1280x720x

FiiO SR11 nechybí pěkně čitelný informativní displej, zdroj: fiio.com

Výrobce konstruoval FiiO SR11 jako partnera pro firemní sluchátkový zesilovač s integrovaným Hi-Res DAC FiiO K11. A právě ten umožňuje připojení skrze USB-C i optický a RCA vstup. I když jeho dekódovací schopnosti nesahají až na hranice možností nového streameru, vytvoří společně kompletní sluchátkovou sestavu schopnou zpracovat 384kHz/32bit PCM i 1bit DSD256. A to vše v krásném hliníkovém provedení, které zkrášlí jakýkoli poslechový koutek a nabídne i předzesílený RCA výstup pro větší reprodukční řetězce, nebo aktivní reprosoustavy.

Streamer FiiO SR11 kromě voliče hlasitosti, který nás u digitálního transportu trochu překvapuje, dotváří přehledný LCD displej. Jeho prostřednictvím se posluchač vždy okamžitě dozví, kvalitativní parametry aktuálního streamu i zdroj, ze kterého přichází a také jak moc ztlumený je jeho výstup. Pro plnou kvalitu reprodukce bude ale vhodné, nechat ho za všech okolností na 100 % a regulovat hlasitost až na zesilovači.

Velmi příjemná cena na obzoru

Ačkoli výrobce zatím neinformoval o českých cenách, vypadá víc než dobře. Zahraniční servery hovoří o cenovce pod 95 USD. Zajímavý streamer bychom tak měli na českém trhu brzy spatřit za méně než 2500 Kč. A to je i přes drobné limity v konektivitě skvělá cena. Moc se těšíme, až se nám podaří celou sestavu vyzkoušet.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Zdroje: whathifi.com, darko.audio, fiio.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim