zdroj:tisková zpráva
Domů »
Nové projektory ViewSonic X1-4K Pro a X2-4K Pro přichází s kombinací HDR, 4K rozlišení a rychlého herního režimu. Hráčům a filmovým fanouškům přitom slibují až 150palcový obraz klasického modelu X1-4K Pro a 120 palců u X2-3K Pro. Ten však díky shorth-throw optice zvládne 100 palců vykouzlit už ze vzdálenosti 1,5 m. Díky tomu se hodí i do menších místností.
Uživatele potěší pravděpodobně také oblíbený operační systém Google TV. S jeho pomocí se totiž snadno připojí k prakticky jakékoli video platformě jako je Netflix, Disney+, nebo třeba YouTube.Problém systému nečinní ani videopřehrávače, jako Kodi, nebo VLC či hudební a herní streaming, třeba prostřednictvím služby GeForce Now, kterou jsme recenzovali. Novinky tak zastanou roli zdroje obsahu a k vytvoření skvělého domácího kina si vyžádají jen projekční plochu a AV receiver.
Projektory X1-4K Pro a X2-4K staví na DLP technologii
Základem nových projektorů ViewSonic X1-4K Pro a X2-4K je 0,65 palců velký DMD čip. Ten dokáže s extrémní rychlostí překlápět svá zrcátka tak, aby vytvořil ostrý 4K obraz. Ve srovnání s menšími čipy přitom odrazí více světla a nabídne vyšší kontrast. V případě těchto novinek se uživatelé dočkají kontrastního poměru 3 000 000:1 a svítivosti 3 300 LED lumenů. Obraz by tak mohl být dobře viditelný i v mírně osvětlené místnosti. Pro denní nasazení by to ale přece jen chtělo víc. V zatemněné místnosti ale ale dočkáme lepšího podání barev.
Právě z hlediska barevného podání slibují projektory X1-4K Pro a X2-4K Pro vcelku pěkné výkony. Díky schopnosti pokrýt až 125 % barevného prostoru Rec. 709 tyto modely nabídnou výrazně živější a sytější barvy, než je u projektorů v této cenové kategorii běžné. Na své si tak přijdou i náročnější hráči a diváci.
Hráčům jde hlavně o rychlost
Projektory ViewSonic X1-4K Pro a X2-4K Pro přinášejí hráčům přesně to, co hledají: rychlou odezvu a plynulý obraz. Nechybí jim totiž herní režim s nižším 1440p rozlišením, které zpřístupní až 120 Hz obnovovací frekvence Rychlé akční scény si tak užijí se skvělou plynulostí a bez jakýchkoli zádrhelů. To kromě příjemného zážitku slibuje i výhody při kompetitivní hraní. Tehdy přijde vhod i ultra-nízká latence pouhých 4,2 ms.
Teoreticky jde zajít ještě dál a přepnout na 1080p. Tehdy se novinky vybičují dokonze až k 240 Hz frekvenci. To ale ocení opravdu jen PC hráči s těmi nejvýkonnějšími grafickými kartami, nebo herním streamingem GeForce NOW a rychlým připojením k internetu. Ani jeden z projektorů je ovšem brzdit nebude.
ViewSonic X1-4K Pro a X2-4K nejsou náročné na umístění
Projektory ViewSonic X1-4K Pro a X2-4K Pro jsou navrženy tak, aby nabízely maximální flexibilitu při instalaci. X1-4K Pro je vybaven vertikálním posunem objektivu, který uživatelům umožňuje jemně upravit výšku promítaného obrazu bez nutnosti fyzického posunu celého projektoru. To usnadňuje jeho umístění v místnostech s různou výškou stropu nebo specifickými nároky na umístění.
Model X2-4K Pro zase vyniká svou krátko-throw optikou, která umožňuje promítat obraz o úhlopříčce 100 palců ze vzdálenosti pouhých 1,5 metru. Díky tomu je ideální volbou pro menší prostory, kde není možné umístit projektor daleko od projekční plochy. Oba projektory navíc disponují funkcí H&V (horizontální a vertikální) korekce lichoběžníkového zkreslení a úpravou čtyř rohů, což znamená, že obraz lze doladit do dokonalého tvaru i při netypickém umístění projektoru.
Nechybí integrované reproduktory ani eARC
Výrobce projektory osaadil reproduktory značky Harman Kardon s výkonem 2x 6 W. Nenáročný uživatel se tak může ihned po vybalení pustit do projekce. Zvukový projev, který lépe doplní kvalitní 4K projekci samozřejmě nabídne ale až připojení externího audio systému. To ovšem díky HDMI 2.0 konektoru s podporou zpětného zvukového kanálu eARC nebude problém. Solidní soundbar, nebo AV receiver, jako třeba JBL MA310, který jsme nedávno testovali, připojí uživatelé snadno a rychle jediným kabelem. Druhé HDMI přitom zajistí spojení třeba s počítačem, nebo herní konzolí pro případy, že audiosystém nenabídne dostatek vstupů.
Spojení s internetem zajistí 5GHz Wi-Fi a projektory potěší také integrací USB-C konektoru. S jeho pomocí uživatelé snadno připojí třeba herní konzoli Nintendo Shield, nebo smartphone, či notebook ze kterého snadno promítnou klon jeho obrazovky. V případě energeticky nenáročných zařízení se přitom projektor skrze USB-C postará i o jejich napájení. Projektorům nechybí ani Bluetooth konektivita. Ta umožňuje spárování projektoru s bezdrátovým herním ovladačem a v neposlední řadě také spojení s bezdrátovými sluchátky. Hráči a diváci si tak budou moci užít zábavy i ve chvílích, kdy by hlasitou reprodukcí mohli rušit zbytek rodiny.
Cena a dostupnost
Novinky dorazí na český trh už v prosinci letošního roku. Ceny výrobce stanovil na 40 990 Kč za model ViewSonic X1-4K Pro a 43 790 Kč za projektor ViewSonic X2-4K Pro.
Více informací naleznete na stránkách výrobce
Domů »
Komentáře