zdroj: wiimhome.com
Domů »
Že se chystá nový zesilovač WiiM Vibelink Amp už jsme vám prozradili. Teď ale máme o novince oficiální informace. Americká značka ho představila a pochlubila se i cenou.
Jak už všrní čtenáři vědí, na streaming se tu nehraje. Nový Vibelink Amp chce ale zlákat fanoušky k vyšší hře s oddělenými komponenty. Zesilovač přitom nabídne kromě výkonu 100 W do 8 Ω a celých 200 W do 4 Ω také solidní D/A převodník.
A to je prakticky vše, jakékoli streamingové technologie, Wi-Fi a síťové obvody tu chybí. Novinka tak cílí čistě na co nejlepší zvuk.
Vibelink Amp nabídne více síly pro lepší kontrolu
Tím, co posouvá WiiM Vibelink Amp do vyšší ligy proti uceleným systémům WiiM Amp a WiiM Amp Pro je vysoký výkon 100, respektive 200 W na kanál. Výrobce slibuje, že s ním přichází lepší dynamika, čistota zvuku přesnost, díky které zesilovač uspokojí i náročnější posluchače. Navrch přitom společnost přidává i systém PFFB, který kompenzuje vliv impedančních vlastností různých reprosoustav a tak nabízí stabilnější zvukový výkon.

WiiM opakuje osvědčený design a ukrývá výkonou techniku v elegantním hliníkovém těle, zdroj: wiimhome.com
O stabilitu při jakékoli hlasitosti se stará i přepracované chlazení, které využívá heatpipe trubic. Uvnitř uzavřená kapalina u kritických komponent mění skupenství na plyn. Ten rychle odvádí teplo do rozměrného hliníkového chladiče, kde pára teplo odevzdá a opět přechází do kapalného stavu. Díky tomu je chlazení vysoce efektivní i bez větráku a čip zesilovače TI TPA3255 může vždy pracovat za ideálních podmínek.
Chlazení zajišťuje rozměrný hliníkový chladič s heatpipe trubicí, zdroj: wiimhome.com
Překvapivá je integrace PID řízení, které dokáže aktivně ovlivňovat chlazení nejen v závislosti na aktuální teplotě, ale také na jejím vývoji. Typicky řídí aktivní prvky jako řídí větráky, či čerpadla kapalinového chlazení. Ty tu ale nenajdeme, takže zřejmě dochází k úpravám napájení samotného zesilovače.
Zesílení bez digitalizace a bit-perfect reprodukce
Ačkoli je WiiM Vibelink Amp zesilovač třídy D, tak na analogových vstupech neprovádí digitalizaci signálu. Na rozdíl od některých jiných tu tak neprobíhá kvantizace ani samplování hudebního signálu, které by mohlo změnit jeho přirozený průběh. To slibuje autentickou zvukovou reprodukci s analogově vřelou povahou a hlavně absolutní integritou vstupního signálu například z gramofonu, nebo špičkového CD přehrávače.
Podobně výrobce přistupuje i k práci s digitálním signálem o jehož zpracování se stará DAC ESS 9039Q2M. Vibelink Amp totiž nepoužívá žádné převzorkování a vždy nastavuje bitovou hloubku i vzorkovací frekvenci podle vstupního signálu. Ať už si tak posluchač vybere optický, nebo digitální koaxiální vstup, vždy získá věrnou reprodukci originálního záznamu až do rozlišení 192 kHz a bitové hloubky 24 bit.
To vše dělá z novinky podle výrobce ideální zařízení pro audiofilní posluchače, kteří si potrpí na maximální věrnost, transparentnost zesilovače i detaily v reprodukci.
Vibelink Amp jako parťák pro streamery WiiM
Zřejmě nikoho nepřekvapí, že výrobce zdůrazňuje bezproblémovou kompatibilitu se všemi streamery WiiM. Zajímavé to bude především s těmi, které disponují 12V trigger výstupem, který usnadní současné spínání komponent.
Ačkoli tak novinka samozřejmě nepohrdne ani signálem ze zdrojů třetích stran, je jisté, že s takovým WiiM Ultra jí to bude slušet nejvíce. Záleží přitom jen na posluchači, zda ho připojí digitálně a analogový vstup si ponechá pro gramofon, nebo zda zvolí analogové připojení a zpřístupní si tak streaming ve vyšší kvalitě než 192kHz/24bit.
Cena a dostupnost
Konkrétní datum dostupnosti na českém trhu zatím neznáme. Předpokládáme ale, že se dočkáme v průběhu jara, ačkoli hrozí, podobně jako u dalších žádaných modelů společnosti, nějaké to zpoždění.
Už teď vám ale umíme sdělit přesnou cenu. WiiM Vibelink Amp půjde do prodeje za 9 490 Kč.
Více informací naleznete na stránkách výrobce.
Specifikace WiiM Vibelink Amp
Zdroje: wiimhome.com, darko.audio
Domů »
Komentáře