reklama
PanzerGlass iPhone 15

Matrix čeká páté pokračování

Matrix čeká páté pokračování
2024-04-04T16:23:51+02:00
• 4. 4. 2024

Matrix 5 je ve výrobě, zdroj: hifimanie.cz

Filmová trilogie Matrix se zapsala do srdcí diváků nejen svým popkulturním dopadem, ale i technickým zpracováním a vizuálními efekty. Už první díl příběhu s mnoha filosofickými myšlenkami tehdy ještě bratři Wachowští vyšperkovali nevídanými bullet-time záběry, působivým color gradingem i skvěle zpracovaným prostorovým zvukem. A to navzdory omezenému rozpočtu. S následujícími díly šly technické parametry pochopitelně ještě dál. Tehdy už totiž byly rozpočty násobně vyšší. S obsahem už to ale tak veselé nebylo. Čtvrtý díl, kterého se ujala Lanna Wachowski bychom snad raději ani neviděli. I proto jsme ostatně začali slovy o trilogii. A vězte, že nyní se z filmu má stát pentalogie. Tentokrát už zcela bez režie sourozenců Wachowských.

the matrix reloaded photo 10 491579433 1481x988x

Keanu Reaves jako Neo ve filmu The Matrix Reloaded, zdroj: warnerbros.com

Nového snímku by se měl ujmout Drew Goddard, kterého můžete znát jako autora scénáře filmu Marťan, nebo režiséra hororové komedie Chata v Horách. Můžeme tak doufat, že pokračování vystoupí z trendu klesajících hodnocení a zklamaných recenzí. Bylo by to příjemné překvapení. Ambicemi, ale ani rozumnou mírou pokory se Goddard netají:

„Není nadsázkou, když řeknu, že filmy Matrix změnily kinematografii i můj život. Skvělé umělecké výkony Lany a Lilly mě denně inspirují a jsem nesmírně vděčný za možnost vyprávět příběhy z jejich univerza”

Zápletku i obsazení nového filmu zatím společnost Warner Discovery, která u nás nedávno spustila nový televizní kanál Warner TV, drží pod pokličkou. Na zodpovězení otázky, zda se opět dočkáme legendárního dua Nea a Trinity si tedy musíme ještě počkat.

My jen doufáme, že se nebude šetřit na technickém provedení a zvukovém mixu. A v neposlední řadě doufáme, že nás čeká našlapaný soundtrack. Ten nás totiž nezklamal ani ve čtvrtém díle, kde si Johnny Klimek a Tom Tykwer bohatě pohráli s kombinací orchestrální a elektronické hudby. Určitě doporučujeme, poslechnout si ho celý i bez filmu. S pořádným reprodukčním řetězcem si dynamických kontrastů a zajímavých detailů užijete dosyta.

Než se k tomu dostanete, můžete si 30s úryvky pustit už teď přímo v prohlížeči:

Zdroj:

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim