reklama
PanzerGlass iPhone 15

Noble FoKus Triumph: dvoupásmová sluchátka s xMEMS měničem

Noble FoKus Triumph: dvoupásmová sluchátka s xMEMS měničem
2024-04-03T16:26:50+02:00
• 3. 4. 2024

Noble audio FoKus Triumph, zdroj: nobleaudio.com

Noble FoKus Triumph jsou nová plně bezdrátová sluchátka texaské značky Noble audio, která se specializuje především na prémiové in-ear monitory. Novinka míří mezi nejdostupnější sluchátka z dílny audiologa Dr. Johna Moultona známého pod přezdívkou The Wizard. Čaroděj si tentokrát přichystal dvoupásmový model s 6,5mm dynamickým měničem, kterému sekunduje Cowell xMEMS měnič. Ten má zajistit rychlejší a přesnější prezentaci vysokých frekvencí a výrobce jej označuje za vrchol v oblasti detailnosti. Cena sluchátek byla s ohledem na značku a míru ruční práce při jejich výrobě stanovena na poměrně přijatelných 369 USD.

xmems silicon solid state cowell driver 806x753x

xMEMS Cowell je měnič, s mikroskopickými pohyblivými prvky přímo na křemíkovém čipu, zdroj: xmems.com

Novince nechybí nic podstatného. Díky osazení čipem Qualcomm SoC QCC3071 nabídnou kompletní funkční standard audio platformy Snapdragon Sound a Blutooth 5.3. Můžeme se tak těšit na kodeky LDAC, SBC, AAC, aptX i aptX Adaptive. K dispozici jsou tak i funkce transparentního poslechu okolního prostředí, párování s více zařízeními a dokonce i simultánní Multipoint připojení. Zklameme ale zájemce o ANC. Výrobce využívá pouze technologie cVc společnosti Qualcomm, která zajišťuje odstranění okolních ruchů při vyřizování telefonických hovorů. S porozuměním a komunikací by tak neměly být žádné potíže.

Sympaticky se jeví i baterie. Noble Audio slibuje při 50% hlasitosti výdrž cca 7,5 h na jedno nabití a dalších 30 h v dobíjecím pouzdru. S tím už sluchátka bez problémů zvládnout i několikadenní provoz bez potřeby přístupu k zásuvce. Pokud ale na nabíjení dojde, pak by sluchátka i pouzdro měly být dobité během 90 minut. Pouzdro s USB-C konektorem navíc disponuje i podporou pro bezdrátové nabíjení.

Noble FoKus Triumph lákají designem

Noble Audio FoKus vedle pouzdra 1200x900x

Dobíjecí pouzdro se dočkalo elegantního potahu z Alcantary, zdroj: nobleaudio.com

Kromě špičkového zvuku sluchátka nabídnou i prémiové zpracování a výrazný neotřelý design. Dobíjecí pouzdro zaujme kombinací výrazného oranžového interiéru a tmavé Alcantary na vnějším povrchu. Samozřejmě nemůže chybět ani decentní embosované logo výrobce na vrchní straně víka. Samotná sluchátka pak zaujmou na první pohled ručně malovaným čelním panelem, který ukrývá i dotykové ovládání. To je usazené v 3D tištěném těle, které přechází v nerezový zvukovod s uchycením silikonových ušních nástavců. Provedení tak z popisu i fotografií působí skutečně luxusně. Bohužel to s sebou nese i kompromis, který si bude nutné brát v potaz.

noble fokus triumph case 798x798x noble fokus triumph buds in case 1080x1080x
Efektní design mají nejen sluchátka s ručně malovaným čelním panelem, ale i nabíjecí pouzdro, zdroj: nobleaudio.com

Výrobce ve všech materiálech upozorňuje, že nová sluchátka FoKus Triumph jsou prémiovým zařízením, které nemá žádné ambice v oblasti odolnosti. Doslova píše: „sluchátka zvládnou občasný trénink, u kterého se zapotíte, ale nedoporučujeme ponořit je do vody nebo používat ve sprše.”  Dovolíme si ale odhadnout, že to by se sluchátky této cenové kategorie beztak nikoho nenapadlo.

Bohaté možnosti přizpůsobení nechybí

Výrobce neopomíná ani nutnost mobilní aplikace, která umožňuje poměrně flexibilní nastavení zvukového profilu prostřednictvím 10pásmového ekvalizéru a také se postará o ovládání transparentního režimu. Nabídne i poslechový test, který usnadní nastavení těm, kteří si s ekvalizérem neví rady a několik přednastavených profilů. Aplikaci Noble FoKus najdete v obchodech Apple App Store i Google Play

Dostupnost

Noble Audio aktuálně v České republice nemá zastoupení. Nová sluchátka Noble audio Focus Trimph si ale koupit můžete i tak. Internetový obchod výrobce totiž doručuje i k nám. Připravte se ale na příplatek přibližně ve výši 1 000 Kč.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Zdroje: audioxpress.com, nobleaudio.com, hifonix.co.uk

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim