reklama
PanzerGlass iPhone 15

Hifiman TWS450 slibují audiofilský projev pro masy

Hifiman TWS450 slibují audiofilský projev pro masy
2024-04-02T18:37:22+02:00
• 2. 4. 2024

Hifiman TWS450 slibují audiofilský přednes za lidovou cenu, zdroj: hifiman.com

Nová plně bezdrátová sluchátka Hifiman TWS450 šokují cenou! Čínský výrobce, uznávaný především pro audiofilské magneto-planární modely, je totiž nabízí za 39 USD. I s připočtením daně by se tak na českém trhu mohla objevit za pouhých 1 190 Kč. Lokální distributor nás ale informoval, že dostupnost na českém trhu je zatím nejistá. Viděli bychom je tu však rádi. S ohledem na pověst dražších modelů by totiž mohla nabídnout solidní zvuk i těm, kteří nechtějí příliš utratit. Sympatický je i design, který na první pohled reprezentuje funkčnost a decentní vizuálně čistý styl.

Hifiman TWS450 baterie 900x900x

Dostupná sluchátka Hifiman slibují až 20 h poslechu na jedno nabití, zdroj: hifiman.com

TWS450 přichází na trh s dynamickými měniči z audiofilských in-ear modelů výrobce a tak slibují zvuk, který byl dosud doménou výrazně dražších modelů. Nechybí ani technologie potlačení okolního hluku a zvýšená odolnost vůči vodě a potu, která naplňuje specifikaci IPX4. Společnost slibuje 5h výdrž na jedno nabití a další tři dobití v pouzdru sluchátek. Celkově se tak můžeme bavit o 20 h. Na sluchátka jako Sennheiser Momentum True Wireless 4 se tak sluchátka koukají z dálky, ale tomu se při cenovém rozdílu nemůže nikdo divit. Nepřekvapí ani Bluetooth 5.3, který není nejnovější, ale v této kategorii bez potíží vyhoví.

Hifiman TWS450 IPX 899x571x

TWS450 nechybí odolnost proti vodě splňující IPX4, zdroj: hifiman.com

Drobné vady na kráse Hifiman TWS450

Až potud vše vypadá až neskutečně dobře. Výrobce dokonce slibuje, že jejich „ENC” s pomocí umělé inteligence dokáže izolovat hlas uživatele a nabídne tak srozumitelnější komunikaci bez nutnosti zvyšovat při hovoru hlas. Překvapí ale fakt, že výrobce neuvádí žádné bližší informace o zvukových parametrech sluchátek. Nedozvíme se ani frekvenční rozsah. Na druhou stranu to je možná sympatičtější, než kdyby sluchátka slibovala obvyklých 20 Hz – 20 kHz a přitom se k nim ani neblížila – což je v této cenové kategorii celkem běžné. Co nám ale hlava nebere je dostupnost Bluetooth kodeků. Výrobce totiž implementoval jen dva – základní SBC a AAC. Pro uživatele iPhonů to bude naprosto dostatečné, ale ostatní by mohli mít vyšší nároky. Alespoň základní podpora aptX kodeků by sluchátkům s aspirací na audiofilský zvuk rozhodně slušela.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim