reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Matrix Audio brzy koupíte i u nás!

Matrix Audio brzy koupíte i u nás!
2024-05-29T08:21:12+02:00
• 29. 5. 2024

Kompaktní sestava Matrix Audio element Series, zdroj: matrix-digi.com

Že jste o Matrix Audio ještě neslyšeli? Tak to se brzy změní. Z východu totiž přináší svěží pohled na to, jak mohou moderní minimalistické komponenty vypadat. A s ohledem na historii, kterou její zakladatelé začali psát už v roce 2001, mají i bohaté zkušenosti. V zahraničí tak najdeme především pochvalné recenze. Už teď se tak těšíme na první kusy, abychom si je sami pořádně vyzkoušeli. Měly by dorazit už v následujících týdnech.

Matrix Audio founders 870x601x

Matrix Audio je společnost, která se zrodila ze studentského nadšení, zdroj: matrix-digi.com

Podobně jako Fosi, o kterém jsme psali nedávno, se značka zrodila ze studentské lásky k hudbě. První reprosoustavy a D/A převodníky totiž její zakladatelé vyrobili už na střední škole! Tehdy šlo o „pouhé” hobby, ale to časem přerostlo v podnikatelský záměr. A ten trojice talentů po dokončení studia na univerzitách proměnila ve společnost Matrix Electronic Technology. Na rozdíl od dostupného Fosi to ale Matrix Audio bere z druhého konce. Soustředí se totiž především na do detailu dotažené přístroje vyšší cenové kategorie.

Pověstný smysl pro detail a důslednost

Když se jedná o luxusní elektroniku z dálného východu, jsme zvyklí čekat maximální profesionalitu a preciznost. A ty jsou vlastní i společnosti Matrix Audio. Studentský startup se totiž velmi rychle rozrostl a po úspěchu na čínském trhu expandoval i do zahraničí.

dotykoveOvladaniMatrix 3511x1522x

Přístroje jdou s dobou a i nejdostupnější modely nabízí dotykový displej, zdroj: matrix-digi.com

Není se čemu divit. Výrobci se totiž podařilo něco, na co jsme dlouho čekali. Špičkový audiofilský projev totiž doplnili nejen krásným minimalistickým designem v precizním provedení, ale také se softwarovou vyspělostí, kterou známe spíše ze světa mobilních přístrojů pro masový trh.

Applikace Matrix Audio 870x579x

Výrobce se pyšní vlastní aplikací pro správu hudební knihovny i ovládání přístrojů, zdroj: matrix-digi.com

Uživatelé tak kromě skvělého zvuku dostávají i příjemné a moderní ovládání prostřednictvím vlastní aplikace pro systémy iOS a Andoid, která zajistí i automatickou správu hudební knihovny na síťových úložištích. Nechybí přitom ani podpora hlavních aplikací a streamingových standardů třetích stran jako je AirPlay 2, Spotify Connect a Tidal Connect. Problém nepředstavuje ani ROON a standardní streamovací protokol DLNA.

Matrix Audio má bohaté portfolio s důrazem na streaming

Nepřekvapí tak, že hlavní těžiště značky tvoří streamery, které pohání vlastní operační systém založený na Linuxu. Ty přitom typicky nabízí i funkci předzesilovače, D/A převodníku a až na pár výjimek také sluchátkového zesilovače. Ve všech případech včetně symetrického výstupu pentacon. Pro milovníky soukromého poslechu se tak mohou stát kompaktním zcela nezávislým systémem.

miniiPRO4headphones 1755x761x

Kvalitní sluchátkový zesilovač se symetrickým výstupem slibují téměř všechny streamery, zdroj: Řada element Series obsáhne i funkce předzesilovače a nechybí jí výkonové stupně, zdroj: matrix-digi.com

Dnes už v nabídce společnosti najdeme i koncový zesilovač, dedikovaný předzesilovač i síťový most s přesnými femtosekundovými hodinami. Bez problémů tak lze z přístrojů Matrix Audio sestavit kompletní kompaktní systém i pro velké stereo.

Sestava Element 647x377x

Řada element Series obsáhne i funkce předzesilovače a nechybí jí výkonové stupně, zdroj: matrix-digi.com

Sympatická šíře nabídky

Cenový rozsah nabídky se táhne od 19 990 Kč za základní streamer Matrix Audio mini-i4, který stojí na převodníku ESS ES9039Q2M až po špičkový Matrix Audio element X2 Pure. Ten za 123 990 Kč nabídne nejen pár D/A převodníků ES9039PRO, které konstrukci posouvají do plně symetrické sféry od vstupu až po výstup, ale také integruje i funkci předžesilovače. Pro pohon reprosoustav tak už stačí doplnit jen výkonový stupeň.

Matrix Xsaber 1097x627x

Špičkový designový DAC X-Sabre zaujme na první pohled, zdroj: matrix-digi.com

 

Matrix audio tak zaujme především náročnější posluchače. Může se ale stát i sympatickým adeptem na moderní digitální zdroj pro starší systémy, které při narůstající dostupnosti Hi-Res nahrávek pomalu odhalují své limity.

Nově neschází ani high-end modely Matrix Audio

V rámci letošního veletrhu High End společnost představila i novou řadu komponent, kterou nelze označit jinak, než jako vrcholnou. Masivní hliníkové panely s důsledným CNC obráběním totiž skrývají to nejlepší co společnost umí nabídnout. V případě předzesilovače tak mluvíme například o pure class A zesílení, filtračních kondenzátorech Mundorf, nebo napájecích transformátorech vinutých vodičem s čtvercovým průřezem. Ty prý poskytnou díky větší povrchové ploše vodiče vyšší prodouvou kapacitu a nižší odpor. Výsledkem by měla být lepší odezva na změny v signálu i bohatší prezentace basových frekvencí.

Series M 3511x1522x

Matrix Audio M Series neskrývá highendové ambice, zdroj: matrix-digi.com

A extrémní řešení se týkají i výkonového zesilovače a předzesilovače. To spolu s neznámou cenou dává tušit, že tyto modely budou zajímat jen ty nejmovitější zákazníky. Řada jako taková ale nese důležitou zprávu. Výrobce už nyní oznámil, že právě tato řada se stane základem nového designového jazyka i pro dostupnější modely, které by měly přicházet v následujících letech. A my doufáme, že se dočkají i některých technických detailů a tak posunou celé portfolio zas o stupeň dál.

Dostupnost Matrix Audio v ČR

První zásilka streamerů Matrix Audio už je podle našich informací na cestě do skladů Perfect Sound Group. Plné přítomnosti na trhu bychom se tak mohli dočkat již v průběhu června. Věříme, že se nám brzy podaří zajistit první testovací vzorky a s nimi i první recenze.

Bližší informace naleznete na stránkách výrobce.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim