reklama
PanzerGlass iPhone 15

Denon Ojas DL-103o: limitovaná přenoska pro hi-fi juniory

Denon Ojas DL-103o: limitovaná přenoska pro hi-fi juniory
2024-06-04T05:58:44+02:00
• 4. 6. 2024

Denon x Ojas DL-103o, zdroj: ojas.nyc

Denon Ojas DL-103o je výsledkem spolupráce známého výrobce se značkou Ojas. Ta se zrodila z umu designéra Devona Turnbulla, kterého k Hi-Fi přivedl DJing. Původně byl totiž módním návrhářem. I mezi náročnými audiofily si ale získal uznání. Asi nepřekvapí, že spíše než stylem je oslovil systémy kombinujícími citlivé reprosoustavy s okouzlujícími elektronkovými zesilovači, které na trh pod značkou Ojas přináší. Hlavně se mu ale podařilo popularizovat high end audio v očích mladých hudebních fanoušků.

Denon Ojas DL 103o image product 1982x1586x

Transparentní design působí skvěle a cudně odhaluje jemnou vnitřní mechaniku, zdroj: ojas.nyc

A právě na to sází i společnost Denon. Nechala ho proto modifikovat svou legendární přenosku DL-103r. Ta je totiž dalším oblíbeným krokem všech, kteří svou honbu za kvalitním zvukem gramofonu začínají na základní MM cartridgi. A byla i první MC přenoskou Devona Turnbulla. Ten s ní nahradil populární MM variantu Denon DL-103, která si své renomé buduje už od roku 1962.  Naprosto bez okolků přiznáváme, že spolupráci Denonu a Ojas vidíme rádi. V našem hobby se totiž na mladé posluchače často trochu zapomíná a to je velká škoda.

Denon Ojas – spojení tradice a stylových inovací

Turnbullova značka Ojas kombinuje nízko-výkonové lampové zesilovače s velmi citlivými reprosoustavami, které navíc často nabízí jako DIY kity. Jejich zvuk a estetika přitom oslovují nejen spoustu mladých zákazníků, kteří se s jeho stereo systémy setkávají například i v obchodech značky Supreme, ale také celebrity hudebního světa. Mezi fanoušky značky Ojas tak najdeme i několikanásobného držitele Grammy Marka Ronsona, který produkoval hity jako Valerie od Amy Winehouse, nebo Uptown Funk Bruna Marse.

Zdá se tedy, že Denon, který svou slávu buduje už od roku 1910 vsadil na správného koně! Pravděpodobně mu nová přenoska nepřinese tolik slávy jako první komerční CD přehrávač, nebo formát CD-ROM, ale kráčí správným směrem. Rozšiřování povědomí o kvalitním poslechu je totiž možná ještě důležitější než nové technologie.

Transparentní krasavice jménem DL-103o

Denon Ojas DL-103o je limitovaná edice přenosky, která spojuje tradiční kvalitu Denonu s moderním designem a inovativním přístupem Devona Turnbulla. Její průhledný kryt této přitom není pouhým pozlátkem. Chce sloužit i jako vzdělávací nástroj, který vzbudí zvědavost  a nechá nahlédnout do útrob krásného mechanismu cartridge připomínající hodinářský um. Základem přenosky je konický hrot, který slibuje optimální sledování drážky. Tuhá konzola by pak měla zajistit lepší stabilitu a přesnost čtení zvukového záznamu. Lehkost celého systému a precizně vinuté měděné cívky jsou pak samozřejmostí.

Denon Ojas DL 103o image limited 2048x1152x

Limitovaná edice musí mít pěkně vyvedené sériové číslo, zdroj: ojas.nyc

Vlastně tu dohromady po funkční stránce není nic nového. A asi to ani není třeba. Technicky je DL-103o postavena na osvědčené přenosce DL-103r, která si získala respekt díky své schopnosti přenášet detaily a dynamiku zvuku už dávno. I novinka tak splní vysoké nároky na kvalitu zvuku v dané cenové kategorii a zároveň přinese moderní estetiku, kterou ocení mladí posluchači i sběratelé výjimečných komponent.

Cena a dostupnost Denon Ojas DL-103o

Limitovaná designová edice oblíbené přenosky si zasloužila o 3 000 Kč vyšší cenu než standardní provedení. Pokud se vám to nezdá příliš, bylo by zřejmě dobré pospíšit.

MC přenosku Denon x Ojas DL-103O lze aktuálně získat za 12 631,24 Kč přímo na stránkách Ojas, odkud vám ji pošlou i do ČR.

Zdroje: darko.audio, ft.com, instagram.com

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim