reklama
PanzerGlass iPhone 15

Spotify zdražuje podruhé v jednom roce, zatím v USA

Spotify zdražuje podruhé v jednom roce, zatím v USA
2024-06-04T11:29:37+02:00
• 4. 6. 2024

Zdroj: Hifimanie

Spotify zdražuje – to už by mohl být slušný název pro seriál. Během jednoho kalendářního roku se totiž švédská streamovací společnost rozhodla zdražit hned podruhé. Prozatím pouze na americkém trhu. Je ale nejspíše otázkou času, kdy se dočkáme také.

Spotify zdražuje, lepší kvalitu stále nepřináší

Skoro by se chtělo říct, že máme na Spotify spadeno. Neodpustíme si ve většině článků konstatování, že s kvalitou je na tom na štíru. Pokud jde o novinky v rámci aplikace, snaží se nás společnost přesvědčit, že chceme spíše další sociální síť než aplikaci pro poslech hudby a podcastů. Ale kdo se nám může divit? Zatímco Apple přinesl bezztrátovou kvalitu v rámci běžného předplatného a Tidal dokonce snížil cenu svých tarifů, Spotify jde na to naprosto opačně.

Občané USA se tak musí smířit s dalším zdražováním během krátké chvíle. U předplatného pro jednu osobu se zvýší cena o 1 dolar na 11,99 USD (271 Kč), u předplatného DUO dojde ke zdražení o 2 dolary na 16,99 USD (385 Kč) a rodinné předplatné nově vyjde na 19,99 USD (452 Kč), což je o tři dolary vyšší cenovka. Ve srovnání americké zákazníky vyjde rodinný plán Apple Music na 16,99 USD, tedy stejně jako předplatné DUO u Spotify. Stejná cenovka pak svítí i u rodinného plánu Tidal. Dodávat, že obě zmiňované služby nabízejí značně kvalitnější nahrávky, snad ani nemusíme.

Za zvýšení ceny může lepší zážitek

Jako je naše mantra jemně pokopávat do Spotify, švédská společnost si našla tu svou. Údajný lepší zážitek pro všechny posluchače. Otázkou tedy je, kde je slibovaná Hi-Res kvalita. Připomeneme, že ji výrobce slíbil už v roce 2021. Trochu smutným faktem je, že s v současnosti minimálně zvažuje, že by vyšší kvalita nahrávek byla součástí vyššího předplatného. Zatím je to ale stejně muziky za více peněz.

Doplnit také musíme poslední stanovisko Daniela Eka. Ten rozohnil nejednoho tvůrce tvrzením, že dneska tvorba hudby nestojí umělce téměř nic.

Spotify Ek

Zdroj: X.com (Daniel Ek)

Zdroj: macrumors.com

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim