reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Pro-Ject na High-endu ukázal ramena i Debut Evo 2

Pro-Ject na High-endu ukázal ramena i Debut Evo 2
2024-06-03T16:15:49+02:00
• 3. 6. 2024

Nový Pro-Ject Debut EVO 2, zdroj: hifimanie.cz

Prezentace společnosti Pro-Ject na High-endu byla ohromující. Ne tedy, že by se zástupci společnosti přetrhli co do počtu promotérů a hostesek. To bohužel vůbec, i když by se to vzhledem k množství novinek hodilo. Krásný stánek s pěkně designovanými prvky ale i tak působil jako cukrárna, ve které se rád zapomene každý milovník vinylu.

Novinek totiž Pro-Ject na High-endu ukázal celou řadu. Od modernizovaného Debut Evo 2, přes elegantní modely XA B a PerspeX B, až po kompletní zbrusu novou řadu ramen. Zaujaly nás také nové modely řady T2 a maličké reprosoustavy Speaker Box 3. Tak se na novinky pojďme podívat.

Pro-Ject Debut EVO 2 naváže na úspěchy předchůdců

Milovníky barev oslovil Pro-Ject Debut EVO 2. Ten kromě elegantního vínového provedení přichází i s celou řadou funkčních vylepšení. Řemínkový gramofon s 8,6″ karbonovým raménkem se pyšní safírovými ložisky a firemní přenoskou Pick It MM EVO slibující vyšší kvalitu zvuku. Nepřekvapí masivní MDF šasi, které dobře odolá rezonancím a tlumený hliníkový talíř. A potěší i sběratele historických nahrávek. Nezalekne se totiž ani 78 otáčkového režimu.

IMG 0977 3844x2883x

Pro-Ject Debut EVO 2 se barev nebojí, zdroj: hifimanie.cz

Debut Evo 2 se pyšní pestrou nabídkou barevných variant, včetně saténových povrchových úprav v bílé, černé, žluté, modré, zelené. Ty letos doplnila vínově rudá a těšit se lze i na varianty lesklých povrchů v červené, bílé a černé. Pro příznivce konzervativnějšího vzhledu bude k dispozici také klasické provedení s povrchem z ořechové dýhy.

IMG 0976 4032x2268x

Výrobce Debut EVO 2 nabídne i v barevných setech s ladícími reprosoustavami, zdroj: hifimanie.cz

Nová řada ramen Pro-Ject EVO

Největší prostor společnost věnovala ramenům. Ta jsou ostatně klíčovou součástí každého gramofonu a výrazně ovlivňují jeho zvukový výkon. Není proto divu, že Pro-Ject strávil posledních 15 let jejich vývojem, testováním a zdokonalováním. Aktuálním výsledkem je tak nová řada EVO zahrnující karbonové modely EVO CA a CA Premium i hliníková S ramena EVO AS a AS Premium.

IMG 0801 5712x3211x

Kromě nových ramen Pro-Ject na High-endu ukázal i vlastní přenosky, zdroj: hifimanie.cz

Základní modely Pro-Ject CA a AS

Už základní modely nových ramen potěší precizností a robustní konstrukcí. Využívají obrácené kardanové ložisko s hroty z nerezové oceli. Splňují přitom vysoký standard přesnosti ABEC 7 a chlubí se i masivním hliníkovým uložením. Samozřejmostí je pak tuhá konická konstrukce u přímých variant CA a špičkové párování s vybranými typy přenosek u AS varant. Uvnitř všech přenosek se pak nachází vodiče z vysoce čisté 63.546 mědi. Měly by tak nabídnout skvělé výkony za přijatelnou cenu.

Příplatkové CA Premium a AS Premium

Prémiové varianty dále vylepšují základní konstrukci a doplňují i prémiové materiály. Nabídnou tak stříbrné vodiče, které jakožto nejlepší vodič elektrického signálu slibují živější, jasnější zvuk s bohatými detaily. Přímá ramena kombinují uhlíková vlákna s hliníkovou trubicí, díky čemuž nabídnou vyšší tuhost a redukci parazitických rezonancí. Model AS Premium nabízí podobná vylepšení při využití hliníkové konstrukce doplněné nerezovými prvky uložení a protizávažím z antikorozní oceli. To prý dále redukuje vibrace a zajišťuje maximální zvukový výkon. Uspokojí tak i ty nejnáročnější posluchače.

Nové modely XA B a PerspeX B

Fanoušky transparentní image lákaly nové gramofony XA B a PerspeX B doplňující řadu trvale populárních akrylátových modelů. Oba jsou totiž vybaveny symetrickým výstupem, který Pro-Ject už pár let vnímá jako spolehlivou cestu k lepšímu zvuku gramofonů obecně. A ty navíc přinesly i světově první MM přenosku v symetrickém zapojení jménem Pick it PRO Balanced. Mechanická konstrukce gramofonů se přitom od jejich předchůdců neliší.

Blancované připojení Pro Ject PerspeX 1407x689x

Kaplička symetrických gramofonů Pro-Ject nese kromě tradičních RCA konektorů i mini XLR, zdroj: project-audio.com

Dočkat bychom se tak měli špičkového zvukového výkonu v atraktivním akrylátovém provedení, které si už léta drží oblibu mezi fanoušky moderní estetiky. Je tak vidět, že kvalitní mechanické zpracování a promyšlená geometrie představuje vysokou hodnotu i pro budoucnost.

Pro ject na High endu odhalil Pick It pro Balanced 1280x1280x

Pro-Ject Pick It pro B je světově první MM přenoska se symetrickým zapojením, zdroj: aqstudio.cz

Pro-Ject Speaker Box 3 šokují svou maličkostí

A nezapomnělo se ani na reprosoustavy. Pro-Ject na High-endu totiž ukázal i modely Speaker Box 3E a 3E Carbon s čelní stěnou o rozměrech 160 x 106 mm. I přes hloubku 152 mm tedy skutečné mrňouse s 3palcovým basáčkem. O to víc překvapí, že slibují reprodukci už od 89 Hz a v případě vylepšené verze s karbonovým měničem dokonce 83 Hz.

IMG 1323 5004x3753x IMG 1327 5712x4284x
Velikost reprosoustav Speaker Box 3 je až srandovní, zdroj: hifimanie.cz

I když tak novinka nebude trhat rekordy v rozsahu, pravděpodobně ohromí kohokoli, kdo je uslyší hrát. Na menší pracovní stůl přitom budou ideální. I když se tedy bojíme, aby se neztratily pod nánosem dokumentů, budeme doufat, že se na ně brzy podíváme v recenzi.

Nechyběla ani přehlídka stálic

IMG 0799 3296x2472x

Pro-Ject The Classic Reference okouzloval nezaměnitelnou estetikou, zdroj: hifimanie.cz

Samozřejmě nesměly chybět ani starší produkty a tak jsme si mohli prohlédnout i překrásné gramofony Pro-Ject The Classic Reference, nebo jeden z automatických modelů Pro-Ject A2. Ten nabízí snazší obsluhu začátečníkům a přitom se v rámci německé výroby snaží eliminovat kompromisy automatických konstrukcí, aby se co nejvíce přiblížil špičkovým manuálním gramofonům vyráběným v Čechách.

IMG 0800 4282x4284x

Pro-Ject A2 je gramofon, který kombinuje pohodlí automatické konstrukce se solidním zvukem, zdroj: hifimanie.cz

Abyste si mohli udělat ještě kompletnější obrázek, odkážeme vás na stránky výrobce. Ten novinky představuje do detailu. Přikládáme i video z Youtube společnosti, a kdyby i to bylo málo, doporučujeme blog distribuce a největšího českého prodejce značky. My už je požádali o vzorky k testování!

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim