Hisense A85N, zdroj: hisense.
Domů »
Hisense překvapuje představením nového OLED modelu A85N ještě před veletrhem IFA 2024 v Německu. Novinka, zaujme především jasem až 1000 nitů. Inovací, které z Hisense A85N dělají zajímavého hráče v kategorii je ale víc. Novinka, která v nabídce nahradí A85K tak má potenciál na pozici silného konkurenta v segmentu prémiových televizorů. Příští týden se ale ukáže, jak si bude stát. Na veletrhu nás totiž čekají i novinky od TCL a dalších výrobců.
Srdcem nového modelu Hisense A85N je nejnovější WOLED panel od LG Display, který své přednosti už potvrdil v recenzích teleizoru LG C4. Samozřejmě nenabízí takový jas jako LG G4 s technologií Micro Lens Array, ale v dané cenové kategorii vyniká. Otázka tedy zní, jak jej Hisense využije. A my přemýšlíme ještě o tom, proč ji při představní letošního portoflia v pražském Edenu výrobce téměř nezmiňoval. Pro filmové fanoušky totiž bude určitě zajímavou variantou.
Vylepšená HDR kompatibilita i AI funkce
Novinka podporuje širokou škálu HDR formátů. Nechybí Dolby Vision IQ, HDR10+, HDR10 a HLG. Na rozdíl od LG C4, který nepodporuje HDR10+, tak nabízí Hisense A85N lepší kompatibilitu s různými zdroji HDR obsahu. Uživatelé ocení i režimy Filmmaker Mode a IMAX Enhanced pro autentický filmový zážitek.
Za zmínku stojí i zvukový výkon. A85N nabízí celkový výkon 60 W s podporou Dolby Atmos a DTS. Slibuje tak prostorový zvuk, který může vylepšit filmové večery nebo hraní her. I když samozřejmě není nad plnohodnotné domácí kino, mohou doplňkové reproduktory, které Hisense u svých televizorů ukrývá po obvodu celé obrazovky přece jen nějaký prostorový vjem vykouzlit.
Určitě nesmíme zapomenout na AI funkce zpracování obrazu. Právě ty budou základem nejpodstatnějších rozdílů ve srovnání s LG C4. Těšit se můžeme na UHD AI upscaling, který se snaží z FullHD signálu vykřesat 4K. Nechybí prý ani úplně nový algoritmus, který brání vypalování pixelů a prodlužuje životnost obrazovky. A na své si přijdou in fanoušci sportu. Ti si díky AI Sports Mode užijí oblíbené přenosy se snímkovou frekvencí 120 obrázku za sekundu.
Hisense A85N myslí na hráče
Vysokou snímkovou frekvenci panelu ale ocení především hráči. A novinka je nezklame. Televizoru nechybí HDMI 2.1 porty s podporou variabilní obnovovací frekvence (VRR) a automatického režimu nízké latence (ALLM). Tyto funkce zajišťují plynulý obraz bez trhání a minimální zpoždění vstupu.
A85N podporuje také AMD FreeSync Premium. Tato technologie synchronizuje obnovovací frekvenci televizoru s grafikou počítače nebo herní konzole. S obnovovací frekvencí až 120 Hz při 4K rozlišení zvládne A85N i nejnovější herní konzole jako PlayStation 5 a Xbox Series X. Ve skutečnosti jde ještě dál a pokud si někdo bude ve 4K chtít užít oněch 120 Hz, bude muset sáhnout po výkonném herním PC, nebo hrát skrze online službu GeForce Now.
Design a funkčnost na vysoké úrovni
A85N se inspiruje designem vlajkového MiniLED modelu U8N. Přináší však tenčí panel a unikátní funkci otočného stojanu. Televizor běží na operačním systému Vidaa U7.6. Ten nabízí přístup k široké škále streamovacích služeb včetně specifických aplikací. Nabízí dokonce i vlastního hlasového asistenta. Nechybí ovšem ani Alexa od Amazonu.
Dostupnost a ceny Hisense A85N
Hisense uvede A85N na evropský trh v září 2024. V Německu se 55″ model bude prodávat za 1 600 €, 65″ model za 2 200 €. Lze tak očekávat ceny mezi 40 a 55 000 Kč, což přibližně odpovídá cenám za LG C4. Bude tak zajímavé sledovat, jak novinka obstojí a za jaké ceny se dostane na český trh.
My se na ni určitě v rámci veletrhu IFA zajdeme podívat, abychom vám mohli poskytnout další informace i živé snímky. Do té doby bližší informace naleznete v oficiálním oznámení výrobce.
Zdroje: whathifi.com, flatpanelshd.com, tomsguide.com, avmania.zive.cz, hdtvtest.co.uk
Domů »
Komentáře