reklama
PanzerGlass iPhone 15

Sennheiser na High Endu ukázal HD 620S a Accentum True Wireless

Sennheiser na High Endu ukázal HD 620S a Accentum True Wireless
2024-05-16T13:34:02+02:00
• 16. 5. 2024

Sennheiser HD 620S s nejvyššími modely značky, zdroj: hifimanie.cz

Na veletrhu High End v Mnichově jsme si prohlédli mimo jiné i novinky od Sennheiseru. Nová sluchátka HD 620S a Accentum True Wireless slibují spojení špičkového projevu a nečekaných vlastností za rozumné ceny. O HD 620S jsme již psali při jejich oficiálním představení. Nyní ale konečně došlo na osobní zkušenost a to rovnou v přímém srovnání se špičkovými HD 800s a HD 820. Právě Sennheiser HD 820 jsou přitom etalonem uzavřených sluchátek, která dokážou nabídnout vzdušnost a prostorovost otevřených konstrukcí.

O Sennheiser Accentum True Wireless se u nás dozvídáte poprvé, ale o to víc nás těší, že můžeme přinést alespoň první osobní dojmy. Ostatně na jakékoli důslednější závěry a ucelená hodnocení si i my počkáme až na plnohodnotnou recenzi. Pojďme se tedy na novinky podívat.

Sennheiser HD 620S: Když se sliby plní

Sennheiser HD 620S upside down

Materiály HD 620S v nás okamžitě vyvolaly dojem bytelnosti a dlouhé životnosti, zdroj: hifimanie.cz

Od HD 620S jsme čekali hodně a nezklamaly nás. Nejsou sice samozřejmě na úrovni modelů HD 800S a HD 820, ale stále poskytují čistý zvuk. Sennheiser drží svůj slib o otevřeném zvuku. HD 620S skutečně zní téměř jako otevřená sluchátka. Scéna samozřejmě není tak široká jako u HD 820 a s HD 800S je nesrovnatelně menší, ale čitelnost a separace nástrojů jsou vynikající a to do té míry, že se s klidem vyrovnají nejvyšším otevřeným modelům řady HD500. Od nich ostatně přebírají designové i konstrukční prvky, ale už při prvním bližším pohledu je jasné, že je tu vše pevnější a kvalitnější a to včetně přítlaku sluchátek. Ten je spolu s těsnícími náušníky nezbytný pro bezproblémovou reprodukci basu. Náušníky z paměťové pěny mají ale naštěstí velkou dosedací plochu a tak netlačí. Sluchátka tak nabídnou velmi dobrou pasivní izolaci a detailní zvuk, který skutečně patří spíše na úroveň legendárních HD 600.

PXL 20240509 150049233 3072x4080x

Náušníky jsou pohodlné a naklonění měniče pomáhá s vykreslením prostoru, zdroj: hifimanie.cz

Příjemně nás překvapilo, že v některých ohledech model HD 620S legendu dokonce překonává. Konkrétně tedy v oblasti basů. Ty sluchátka zvládají bez zaváhání s úctyhodnou extenzí a máme radost, že ladění pro bassheady se nekoná (z toho jsme po psaní novinky měli trochu strach). Že by byla frekvenční odezva rovná jak střela se ale také říct nedá. Zvuk tak potěší nejspíš i posluchače, kterým by studiově vyrovnaný projev nevoněl. I tak je ale střední pásmo perfektně vyrovnané, čitelné a výšky posluchače zásobí bohatými prostorovými vjemy.

Accentum True Wireless: dostupná a praktická

Podívat jsme se mohli i na Sennheiser Accentum True Wireless. Na poslech bohužel nedošlo. K dispozici byl totiž pouze pasivní vzorek. I tak jsme si ho ale museli pořádně prohlédnout. Pokud totiž výrobce podobně, jako u modelů Accentum a Accentum Plus nastaví zvuk tak, jako u vlajkového modelu Momentum True Wireless 4, máme se na co těšit.

 

IMG 6834 EDIT 3433x2288x

Krabička Sennheiser Accentum True Wireless je skutečně kapesní, zdroj: hifimanie.cz

Z toho co můžeme hodnotit už teď potěší kompaktní rozměry nabíjecího pouzdra a ergonomie sluchátek. Na jejich designu se totiž velkým dílem podepsala i společnost Sonova, která se dlouhodobě věnuje vývoji naslouchátek. Jejich tvar a čtyři velikosti náušníků by tak měly nabídnout dostatečný komfort pro celodenní nošení. Pohodlnější bude i pouzdro, které je výrazně menší, než u vlajkového modelu a má praktičtější tvar. Na druhou stranu je ale vizuálně i výrazně obyčejnější. To je ale s ohledem na očekávanou cenu kolem 5 000 Kč celkem pochopitelné. Obzvlášť, když si sluchátka mají zachovat prémiový zvuk.

IMG 1443 EDIT 3003x3002x IMG 1442 EDIT 2701x2701x
Efektní design od Accentum nečekejte, praktičnost a rozumná cena tu hrají prim, zdroj: hifimanie.cz

Příležitost k poslechu sluchátek jsme bohužel neměli. Nezbývá tak, než vyčkat na první kusy v české distribuci a případnou testovací zápůjčku. Dle našich informací by se první kusy mohly dostat na náš trh už před koncem měsíce, jak ostatně naznačuje i zalistování HD 620S a Accentum True Wireless v elektronickém obchodě české distribuce.

 

 

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim