reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Sonos Roam 2 je jako dělaný pro zahradní grilovačky

Sonos Roam 2 je jako dělaný pro zahradní grilovačky
2024-05-24T13:11:43+02:00
• 24. 5. 2024

Sonos Roam 2, zdroj: tisková zpráva

Po nedávném uvedení prémiových sluchátek Sonos ACE se Sonos vytáhl s dostupnější novinkou – přenosným reproduktorem Roam 2. Novinka potěší především stávající fanoušky značky, kteří již doma nějaké reprosoustavy Sonos nebo Ikea mají. Sonos Roam 2  totiž díky své mobilitě, zvýšené odolnosti a schopnosti provozu na baterie ekosystém skvěle doplní o odolný reproduktor pro letní grilovačky. Nová schopnost snadného párování přes Bluetooth přitom usnadní i použití na výletech mimo domácnost v širším kolektivu. Stručným představením už nás trochu předběhli kolegové z Dotekomanie.cz, ale my se novince podíváme na zub trochu podrobněji. Tak pojďme na to!

Skvělý zvuk díky digitálním úpravám Trueplay

Roam 2 slibuje bohatý a detailní zvuk s hlubokými basy. Jak to ale bude ve skutečnosti je otázkou. K dispozici má totiž dvojici digitálních zesilovačů s jediným středobasem a jedním výškovým reproduktorem. Firemní technologie Trueplay tak bude mít co dělat. Přehnaná skepse ovšem není na místě. Sonos má s překonáváním realistických očekávání bohaté zkušenosti.

E456 513349 220426 SONOS STILLS B 01 SIDECAR STEREO 0037 B v01 HR Passport 1620x1080x

Sonos věří zvuku Roam 2 natolik že, by je ve Wi-Fi režimu použil i jako pár k počítači, zdroj: tisková zpráva

Právě technologie Trueplay se totiž stará o ladění zvukového profilu v závislosti na prostředí i aktuálně reprodukovaném obsahu. Vše přitom probíhá přímo v rámci hardware reprosoustavy, která si pomáhá mikrofony přímo na jejím těle. Velice zjednodušeně začne přehrávat obsah, poslechne si, jak to zní a učiní odpovídající opatření v rámci digitálního zpracování výstupu.

Samozřejmě je ale nutné počítat s tím, že hranice fyziky překročit nelze i když to tak občas může znít. I proto bychom třeba k počítači určitě volili tradičnější řešení s většími měniči a klasickým solidním korpusem, které se nemusí spoléhat na digitální kouzla. Za podobnou cenu lze získat skvěle hrající AQ M26 a kdo si připlatí, může jít i po atraktivním bílém designu Elac Adsum. Obě varianty potěší pracujícího uživatele i všestrannější konektivitou. Na výlet s vámi ale putovat určitě nebudou.

Sonos Roam 2 zjednodušil nastavení i ovládání

Jednou z hlavních novince je plná podpora klasického bluetooth provozu. Na rozdíl od předchůdce tak uživatelé nemusí pro základní využití stahovat aplikaci, ani připojovat nový Roam 2 k Wi-Fi. Bez potíží ho tak mohou půjčit přátelům na společných výpravách do přírody, pro které je svými rozměry i 10h výdrží baterie poměrně schopným adeptem.

E456 513349 SONOS MonacoSLColorsSB SHoskins 3689 DarkMode v01 HR 1620x1080x

Snadné párování usnadní použití na výletech mimo domácnosti, zdroj: tisková zpráva

Po připojení skrze Wi-Fi s podporou standardů 802.11a/b/g/n/ac se ovšem novinka stále může snadno stát součástí domácího systému Sonos. A tehdy se uživateli otevřou i možnosti přehrávání skrze AirPlay 2 i funkce Sound Swap. S její pomocí bude přepínání hudby mezi Roam 2 a nejbližším Sonos zařízením dílem jediného stiknutí tlačítka.

A když je řeč o tlačítkách i tady najdeme drobné, ale velice praktické zlepšení, které doplňuje flexibilnější podporou blutooth připojení. Máme tu totiž dedikované párovací Bluetooth tlačítko. Celkově tak bude obsluha reprosoustavy jednodušší i vrámci divočejších letních party.

Odolnost a výdrž baterie

A právě při divokých večírcích oceníte vysokou odolnost. Tu Sonos Roam 2 zvládá velmi dobře. Certifikace IP 67 potvrzující absolutní ochranu před vniknutím prachu a vodotěsnost do 1m hloubky na 30 minut. Stanování ani nějaký ten rozlitý nápoj ho nejspíš nerozhází.

Roam White Lifestyle Evergreen Backyard Hammock HR JPG Q3FY22 MST MST fid173452 1620x1080x Roam White Lifestyle Evergreen Pool HR JPG Q3FY22 MST MST fid173459 1620x1199x
Odolnost a Wi-Fi kompatibilita s ekosystémem Sonos činní z novinky ideálního společníka pro relaxaci v zahradě a u bazénu, zdroj: tisková zpráva

Líbí se nám i integrace bezdrátového dobíjení, díky kterému nebude po podobné nehodě představovat dramatický problém ani dobíjení. Připojit například po pádu do bazénu reproduktor k USB-C bychom totiž  určitě nedoporučili. S bezdrátovým nabíjením ale můžete prodloužit výdrž reproduktoru dle libosti bez obav.

SONOS Sidecar Black Unboxing ChargingBase 0008 5485x3658x SONOS Sidecar White Unboxing Sidecar (1) 5568x3876x
Bezdrátovou nabíjecí stanici je nutné dokoupit, dlouhý USB-C kabel ale najdete v balení, zdroj: tisková zpráva

Cena a dostupnost Sonos Roam 2

Sonos Roam 2 je dostupný v pěti matných barevných variantách: bílá, černá, modrá, oranžová a zelená, za cenu 4 990 Kč. I když tak výrobce jednoznačně necílí na audiofily, může se novinka snadno stát příjemným zpestřením pobytu na zahradě i mimo domov a rádi si ji vyzkoušíme v rámci recenze.

Ostatně už nyní čekáme na vzorky podobně cílené reprosoustavy Bose Soundlink MAX, která se místo minimálních rozměrů soustředí především na módní styl a vysoký výkon.

Zdroje: dotekomanie.cz, theverge.com, sonos.com

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim